PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport
Aluron CMC Warta Zawiercie zagra z Treflem Gdańsk w jednym z niedzielnych meczów PlusLigi.

Aluron CMC Warta Zawiercie zagra z Treflem Gdańsk w jednym z niedzielnych meczów PlusLigi. Gospodarze nazywają to spotkanie "powrotem do pustego domu". Będzie to bowiem ich pierwszy występ we własnej hali po 36 dniach przerwy spowodowanej ogniskami zakażeń koronawirusem zarówno w szeregach "Jurajskich Rycerzy", jak i w drużynach rywali. Z wiadomych przyczyn trybuny "Juraskiej Twierdzy" będą puste. Transmisja meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.

Aluron CMC grał już z Treflem we własnej hali, gdy na trybunach nie było kibiców. Był to jego ostatni mecz w przedwcześnie zakońconym sezonie 2019/2020. Wtedy pustka na trybunach była zupełnie nową sytuacją, teraz zdążyliśmy się już do nie przyzwyczaić. Siatkarze również.


- Jeżeli drużyna się odpowiednio nakręci, to jest łatwiej. Najważniejsza jest atmosfera na boisku. Jak sobie przypomnę ten poprzedni mecz, to u nas była lepsza, dlatego łatwo zwyciężyliśmy – mówi Paweł Halaba, który w poprzednich rozgrywkach występował w Treflu.
 
24-letni przyjmujący był wtedy rewelację ligi, ale w Zawierciu nie przebił się na razie do podstawowego składu. 
 
– Myślę, że moja szansa jeszcze nadejdzie. Piotrek Orczyk gra super, ale jeśli będzie potrzebował pomocy, na pewno go godnie zastąpię – oznajmił Halaba, dla którego spotkanie z byłą drużyną z pewnością będzie czymś wyjątkowym. Być może to będzie ten przełomowy mecz.
 
ZOBACZ TAKŻE: Udana wyprawa Ślepska do Nysy. Stal wciąż bez zwycięstwa

 

Goście z Gdańska rozegrali w obecnym sezonie zdecydowanie więcej meczów. Aluron CMC wystąpił do tej pory zaledwie sześciokrotnie, Trefl ma na koncie już dziesięć meczów. Mimo to, drużyny sąsiadują w tabeli PlusLigi, mają tyle samo punktów, po stronie gości jest znacznie gorszy bilansu setów.
 
Siatkarze Michała Winiarskiego mogli ostatnio mówić o monotonii, od początku października grali bowiem tylko we własnej hali, albo… dwa razy z tymi samymi rywalami w jednym tygodniu.Tak było w przypadku starć z Jastrzębskim Węglem i VERVĄ Warszawa, z którymi Trefl niemal natychmiast spotkał się w rozgrywanych awansem rewanżach. Z jastrzębianami "Gdańskie Lwy" przegrały 0:3 i 1:3, a z ekipą ze stolicy wygrały 3:1 i 3:2. W poprzednim spotkaniu Trefl pokonał w trzech setach Ślepsk Malow Suwałki.
 
Gospodarze rozegrają dopiero drugi mecz po powrocie z izolacji. W pierwszym wygrali w Warszawie 3:0, co z pewnością podbudowało wracającą do zwykłych treningów drużynę.
 
– Procentuje cały okres przygotowawczy, ale i praca, którą później wykonywaliśmy w trakcie kwarantanny i izolacji – ocenia trener przygotowania motorycznego zespołu z Zawiercia Jakub Gniado.


ZOBACZ TAKŻE: Efektowne zwycięstwo siatkarzy GKS w Radomiu


Po październikowym "maratonie" siatkarze Trefla mieli nieco więcej czasu na treningi i odpoczynek. 
 
– Po bardzo intensywnym okresie meczowym w tym tygodniu mogliśmy skupić się na treningach. Po meczu z Suwałkami mogłem dać chłopakom dwa dni wolnego, co było istotne po tych częstych podróżach, graniu, byciu poza domem. Mogli poświęcić chociaż trochę czasu rodzinom i odpocząć od siatkówki. Od wtorku przez kilka dni bardzo dobrze pracowaliśmy i jedziemy do Zawiercia się bić. Na pewno będzie to bardzo ciężki mecz. Zawiercianie zagrali kapitalne spotkanie w Warszawie. Będzie tym trudniej, że mierzymy się u nich w hali, gdzie gra się bardzo ciężko. Ostatnio udało nam się jednak osiągnąć tam korzystny dla nas rezultat i mam nadzieję, że w tym sezonie również powalczymy o zwycięstwo – mówi trener Michał Winiarski.
 
Szkoleniowiec mówił też o stanie zdrowia swoich podopiecznych.
 
– W naszej drużynie wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Również po meczu z Zawierciem będziemy mieć cały tydzień na pracę przed spotkaniem z Resovią. Można powiedzieć, że po części nadrabiamy ten czas, który straciliśmy i w trakcie okresu przygotowawczego i przy drugiej fali zakażeń koronawirusem. Od około trzech tygodni jesteśmy już wszyscy razem i to działa, i będzie działało tylko na naszą korzyść – powiedział Winiarski.
 
Transmisja meczu Aluron CMC Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk od godziny 17:30 w Polsacie Sport Extra.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie