Moto3: Albert Arenas 21. Hiszpanem z tytułem

Moto
Albert Arenas (KTM) zajął w Portimao dopiero 12. miejsce w Grand Prix Portugalii.

Albert Arenas (KTM) zajął w Portimao dopiero 12. miejsce w Grand Prix Portugalii, ale zachował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Moto3. Tym samym został 21. hiszpańskim motocyklistą w historii z tytułem mistrza świata.

Niedzielny wyścig nie ułożył się po myśli Arenasa. Udało mu się zdobyć mistrzostwo, bowiem najgroźniejsi rywale - Włoch Tony Arbolino i Japończyk Ai Ogura (obaj Japonia) - także znaleźli się poza podium, odpowiednio na piątej i ósmej pozycji.

W klasyfikacji końcowej MŚ (po 15 rundach) Arenas z dorobkiem 174 pkt wyprzedził Arbolino i Ogurę - po 170. Czwarty był zwycięzca portugalskich zawodów Hiszpan Raul Fernandez (KTM) 159.

W Portimao odbędą się jeszcze ostatnie wyścigu sezonu w Moto2 i MotoGP - w tej klasie tytuł czempiona ma już zapewniony Hiszpan Joan Mir (Suzuki).

Na liście mistrzów z tego kraju prowadzi Angel Nieto - 13 tytułów, przed Marcem Marquezem - 8 i Jorge Lorenzo - 5.