PŚ w saneczkarstwie: Polacy w trzyosobowym składzie w Innsbrucku

Zimowe
PŚ w saneczkarstwie: Polacy w trzyosobowym składzie w Innsbrucku
fot. PAP
W trzyosobowym składzie wystąpią polscy saneczkarze w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Innsbrucku.

W okrojonym, zaledwie trzyosobowym składzie wystąpią polscy saneczkarze w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Innsbrucku w dniach 28-29 listopada.

- W Austrii wystąpią w konkurencji jedynek Natalia Jamróz, Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski. Już w minioną sobotę i niedzielę wszyscy wykonali łącznie po sześć ślizgów, a od poniedziałku dalej trenują w Innsbrucku – powiedział PAP trener reprezentacji Marek Skowroński.

 

Ze względu na kłopoty zdrowotne w Polsce pozostali Klaudia Domaradzka oraz dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

 

- Wszyscy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, dlatego musieli zostać w domach. Na szczęście czują się w miarę dobrze, nie mają żadnych poważnych objawów. Wojtek z Kubą już wcześniej zostali zainfekowani, z kolei zakażenie u Klaudii wyszło podczas piątkowych badań, tuż przed wyjazdem do Austrii – dodał szkoleniowiec.

 

ZOBACZ TAKŻE: Słynna lekkoatletka powołana do reprezentacji USA w... bobslejach 

 

Trener Skowroński ma nadzieję, że w liczniejszym składzie biało-czerwoni rywalizować będą w drugich zawodach w niemieckim Altenbergu (5-6 grudnia).

 

- Do końca roku mamy jeszcze pucharowe ściganie w Oberhofie i Winterbergu. Chciałbym, abyśmy już wkrótce znów byli w komplecie, ale co jakiś czas coś się dzieje podczas badań na obecność koronawirusa. Wcześniej i ja byłem zakażony – przyznał.

 

Najważniejszymi imprezami sezonu przedolimpijskiego są mistrzostwa świata w Koenigssee 29-31 stycznia oraz mistrzostwa Europy w Siguldzie 9-10 stycznia.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie