Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)

Siatkówka
Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)
fot. Cyfrasport
Zagranie Karola Kłosa bierze udział w zabawie magazynu #7strefa.

Jak co tydzień zapraszamy wszystkich widzów Polsatu Sport oraz czytelników naszego portalu do wspólnej zabawy. Siatkarscy eksperci i komentatorzy wybrali pięć najciekawszych zagrań z PlusLigi, ale o tym, które rzeczywiście było najlepsze zadecydują wyniki naszej sondy. Zapraszamy do oglądania wszystkich akcji i oddawania głosów!

1 - Propozycja ta pochodzi z meczu GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki. Gospodarze prowadzili 2:1, a w czwartym secie było 21:22. Warto zwrócić w tej akcji uwagę na pracę nominalnego drugiego libero, czyli Dawida Ogórka. Najpierw znakomicie ustawił się w obronie i intuicyjnie obronił atak z lewego skrzydła suwałczan, a potem świetnie wyasekurował Adriana Buchowskiego. Ten z kolei wystawił piłkę na drugą linię do Jakuba Jarosza, który potężnym uderzeniem rozbił blok i doprowadził do remisu.

 

2 - Bohaterem drugiej akcji był Javier Concepcion. Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn w meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom popisał się efektownym gwoździem z sytuacyjnej piłki. Nie było to pierwsze takie zagranie Kubańczyka. W zeszłym tygodniu jego akcja również brała udział w naszej zabawie, lecz nie zdołała jej wygrać. Zwycięstwo z ekipą Roberta Prygla było dla olsztynian drugim po powrocie z kwarantanny.

 

3 - Jednym z najciekawszych spotkań minionego tygodnia był mecz Trefla Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów. Nie brakowało w nim efektownych akcji, ale komentatorzy zwrócili uwagę na wymianę z drugiej partii. Obie ekipy próbowały dobić się do boiska z lewego i prawego skrzydła, Bartłomiej Lipiński próbował też zaatakować z drugiej piłki, jednak nic nie przynosiło efektów. Całą sytuację wyjaśnił dopiero Mateusz Mika, który wykręcił piłkę do prostej na prawym skrzydle i trafił niemalże w linię boczną, nie dając szans na obronę rywalom.

 

ZOBACZ TAKŻE: Asseco Resovia szuka nowego przyjmującego? Kontuzja Nicolasa Szerszenia

 

4 - Pierwsze zwycięstwo po serii porażek odnieśli siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Najpierw pokonali 3:0 MKS Będzin, a pozytywnym aspektem był fakt, że do świetnej dyspozycji powrócił Artur Szalpuk. Został wybrany MVP tego spotkania, a jednocześnie popisał się znakomitym blokiem. Najpierw w nietypowy sposób zatrzymał na środku Bartosza Gawryszewskiego, a później bardzo efektownie zablokował Rafała Farynę.

 

5 - Hitem kolejki było starcie Vervy Warszawa Orlen Paliwa z PGE Skrą Bełchatów. Mimo że wygrali je stołeczni siatkarze, to uwagę komentatorów zwróciło zagranie Karola Kłosa, który z sytuacyjnej piłki z premedytacją zaatakował niemalże w trybuny. Siatkarz wiedział, że znajduje się w trudnej sytuacji, więc nie szukał uderzenia w boisko, lecz w palce blokującego Andrzeja Wrony i je znalazł.

 

Poniżej wszystkie propozycje:

 

 

Zachęcamy do udziału w naszej sondzie, która będzie dostępna do czwartku do godziny 12:00.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze!

Głosowanie zakończone. Dziękujemy za wszystkie głosy.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze