Popisy obronne Dawida Ogórka i atak Jakuba Jarosza. Oto najlepsza akcja minionego tygodnia w PlusLidze (WIDEO)

Jakub Jarosz był jednym z autorów najlepszej akcji tygodnia w PlusLidze.

Rozstrzygnęliśmy kolejną zabawę magazynu #7strefa. Najlepszą akcją minionego tygodnia wybrana została ta w wykonaniu siatkarzy GKS Katowice z meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki. Jej bohaterami byli Dawid Ogórek i Jakub Jarosz.

Akcja miała miejsce w czwartym secie. Katowiczanie prowadzili 2:1 w setach, ale w tej odsłonie przegrywali 21:22.

Po zagrywce Jakuba Szymańskiego suwałczanie wyprowadzili akcję przez lewe skrzydło. Intuicyjne obronił Dawid Ogórek, a sytuacyjną piłkę przebijał Adrian Buchowski. Libero kapitalnie wyasekurował swojego kolegę, a ten przeciągnął piłkę na drugą linię do Jakuba Jarosza. Atakujący rozbił blok Ślepska dając swojej ekipie 22 punkt.

W całym spotkaniu 3:1 lepsi okazali się katowiczanie.

Poniżej pięc najlepszych akcji z poprzedniej zabawy. Czytelnicy Polsatsport.pl i widzowie Polsatu Sport za najlepszą uznali pierwszą z nich.