Porażka ZAKSY w hicie Ligi Mistrzów! Dobre widowisko w Trydencie

Itas Trentino - ZAKSA 3:1.

Siatkarze Itas Trentino wygrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 w hitowym starciu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Obie drużyny walczyły ze sobą w dwóch ostatnich finałach CEV Champions League, w których górą byli kędzierzynianie. Tym razem, po interesującej rywalizacji, zwyciężyła ekipa z Italii.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy po asie serwisowym Alessandro Michieletto prowadzili 5:1. ZAKSA złapała punktowy kontakt (11:10) i przez pewien czas miała niewielką stratę do Trentino. Końcówka przebiegła jednak po myśli gospodarzy. Michieletto posłał kolejnego asa na wagę piłki setowej (24:19), a serwis kędzierzynian w siatkę zamknął tę część meczu (25:20).

Drugi set od początku toczył się po myśli siatkarzy ZAKSY (4:8). Gospodarze nie prezentowali się już tak dobrze w polu zagrywki, a kędzierzynianie imponowali w bloku (1–6 w całym secie). Poprawili też skuteczność w ataku, w efekcie w środkowej części seta przewaga gości była już wyraźna (9:14, 11:20). W końcówce kędzierzynianie utrzymali przewagę, a ostatni punkt dał im przestrzelony serwis rywali (17:25).

ZAKSA dobrze otworzyła również kolejną odsłonę (1:4), tym razem jednak gospodarze błyskawicznie odrobili straty (5:4). Rozpoczęła się wyrównana walka obu ekip. Co prawda w środkowej części seta przewagę mieli siatkarze Trentino, ale ZAKSA odrobiła straty, gdy Łukasz Kaczmarek zaserwował w narożnik boiska (21:21). Włosi mieli piłkę setową przy stanie 24:23, ale kędzierzynianie doprowadzili do gry na przewagi. Seta rozstrzygnęły dwa błędy gości w ataku (26:24).

Set numer cztery to udane otwarcie gospodarzy (4:0). Siatkarze Trentino długo utrzymywali przewagę, dopiero seria świetnych zagrywek Tomasza Kalembki pozwoliła ZAKSIE odrobić straty (15:15). Znów wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Trzy skuteczne ataki Mateja Kazijskiego wyprowadziły gospodarzy na piłkę meczową (24:22). Gospodarze popełnili jeszcze błąd dotknięcia siatki, ale Donovan Dzavoronok ustalił wynik na 25:23.

Skrót meczu Trentino - ZAKSA:

Najwięcej punktów: Alessandro Michieletto (21), Matej Kazijski (14), Donovan Dzavoronok (10), Srecko Lisinac (10) – Trentino; Łukasz Kaczmarek (21), Adrian Staszewski (18), Aleksander Śliwka (11) – ZAKSA. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, gorzej punktowali blokiem (4–8) i zagrywką (5–6).

1:3 z Itasem Trentino to pierwsza porażka kędzierzynian w obecnych rozgrywkach. We wcześniejszych meczach ZAKSA wygrała 3:1 z VK ČEZ Karlovarsko u siebie i 3:0 z Decospan Volley Team Menen na wyjeździe.

Itas Trentino – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:20, 17:25, 26:24, 25:23)

Trentino: Riccardo Sbertoli, Alessandro Michieletto, Srecko Lisinac, Matej Kazijski, Daniele Lavia, Marko Podrascanin – Gabriele Laurenzano (libero) oraz Donovan Dzavoronok, Niccolò Depalma, Gabriele Nelli, Wout D’Heer. Trener: Angelo Lorenzetti.
ZAKSA: Aleksander Śliwka, Tomasz Kalembka, Łukasz Kaczmarek, Adrian Staszewski, Dmytro Pashytskyy, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero). Trener: Tuomas Sammelvuo.