Raul Jimenez przeszedł operację czaszki i czuje się dobrze

Piłka nożna
Raul Jimenez przeszedł operację czaszki i czuje się dobrze
fot. PAP
Meksykanin Raul Jimenez z Wolverhampton Wanderers, który w niedzielnym meczu angielskiej ekstraklasy z Arsenalem doznał urazu głowy, przeszedł operację czaszki.

Meksykanin Raul Jimenez z Wolverhampton Wanderers, który w niedzielnym meczu angielskiej ekstraklasy z Arsenalem doznał urazu głowy, przeszedł operację czaszki - poinformował w poniedziałek jego klub. Jak dodano, piłkarz czuje się "komfortowo".

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło już na początku wieczornego spotkania w Londynie, wygranego przez Wolverhampton 2:1. Raul Jimenez oraz obrońca gospodarzy David Luiz zderzyli się głowami i nastąpiła dość długa przerwa w meczu.

 

Jimenez, który prawdopodobnie stracił przytomność, dostał tlen i po pewnym czasie został zabrany na noszach. Odwieziono go do szpitala. Natomiast Luizowi zabandażowano głowę, ale Brazylijczyk po około dziesięciu minutach kontynuował grę. Po pierwszej połowie został jednak zmieniony.

 

Zobacz także: Raul Jimenez w szpitalu! Ma poważny uraz głowy po zderzeniu z Davidem Luizem

 

"Raul czuje się komfortowo po operacji, którą przeszedł wczoraj w londyńskim szpitalu" - poinformował Wolverhampton w poniedziałkowym oświadczeniu.

 

"Od tamtej pory widział swoją partnerkę Danielę i teraz odpoczywa. Pozostanie pod obserwacją przez kilka dni, zanim rozpocznie rekonwalescencję" - dodano.

 

Klub podziękował personelowi medycznemu Arsenalu, sanitariuszom narodowej służby zdrowia, personelowi szpitala i chirurgom, którzy "dzięki swoim umiejętnościom i szybkiej reakcji byli tak pomocni".

 

Meksykański napastnik jest czołowym piłkarzem Wolverhampton. W poprzednim sezonie zdobył 17 bramek dla tego zespołu, w obecnym - cztery.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze