PŚ w biegach: Kolejna silna reprezentacja rezygnuje ze startów w grudniu

Zimowe
PŚ w biegach: Kolejna silna reprezentacja rezygnuje ze startów w grudniu
fot. PAP/EPA
Szwecja jest drugą reprezentacją, która rezygnuje z tegorocznych startów w PŚ w biegach narciarskich

Szwecja, podobnie jak Norwegia, zrezygnowała z udziału w grudniowych zawodach Pucharu Świata w Davos i Dreźnie w biegach narciarskich. Powodem są narastające obawy związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Decyzja Szwedzkiego Związku Narciarskiego zapadła dzień po tym, gdy Norwegia ogłosiła, że jej największe gwiazdy w biegach narciarskich Johannes Hoesflot Klaebo i Therese Johaug nie wystąpią już w tym roku w zawodach Pucharu Świata.

 

- Zagrożenie jest coraz większe, ewentualne zakażenie może nieść poważne konsekwencje. Nikt z nas nie jest gotowy na podjęcie takiego ryzyka - stwierdzono w komunikacie podpisanym przez lekarza szwedzkiej kadry Per Anderssona. "Nikt z nas nie jest gotowy na podjęcie takiego ryzyka" - dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klaebo najszybszy na 15 km w Ruce

 

W miniony weekend reprezentantki Szwecji stały na podium zawodów PŚ w Ruce. Frida Karlsson była druga, a Ebba Andersson trzecia w biegu na 10 km techniką klasyczną. W biegu na dochodzienie na tym samym dystansie Andersson ponownie zajęła trzecie miejsce, Karlsson uplasowała się tuż za podium. W czołowej szóstce klasyfikacji generalnej PŚ są trzy reprezentantki Szwecji. Andersson jest trzecia, Karlsson czwarta, a Linn Svahn szósta.  

 

Zawody w Davos mają się odbyć w dniach 12-13 grudnia, a w Dreźnie tydzień później. Nie wiadomo jeszcze, czy biegacze z Norwegii i Szwecji staną na starcie 1 stycznia 2021 roku w prestiżowym cyklu Tour de Ski, organizowanym w Szwajcarii i we Włoszech.

 

Klaebo i Johaug są liderami klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2020/21.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze