PŚ w biathlonie: Znowu Hanna Oeberg najlepsza w sprincie. 24. miejsce Kamili Żuk

Hanna Oeberg

Szwedka Hanna Oeberg po raz drugi wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w fińskim Kontiolahti. Najlepszy występ w tym sezonie zaliczyły Polki. Kamila Żuk uplasowała się na 24. miejscu, a Monika Hojnisz-Staręga była 35.

Oeberg, która ani razu nie pomyliła się na strzelnicy, umocniła się tym samym na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ. Na najniższym stopniu podium stanęła w czwartek jej siostra Elvira. Druga była Francuzka Anais Chevalier-Bouchet.

25-letnia Hanna Oeberg to dwukrotna medalistka olimpijska. To jej dopiero piąte zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Szwedki w tym sezonie błyszczą od początku.

Żuk i Hojnisz-Staręga pomyliły się na strzelnicy po razie. Do zwyciężczyni straciły odpowiednio 1.30,0 i 1.48,3. Tak jak w poprzednim tygodniu Polki wyraźnie odstawały od rywalek biegowo.

Dwie kolejne Biało-Czerwone Joanna Jakieła i Kinga Zbylut musiały biegać aż po pięć rund karnych i zostały sklasyfikowane na 90. i 91. miejscu.

Wśród mężczyzn triumfował w czwartek Norweg Tarjei Boe. To jego 10. zwycięstwo w karierze, ale pierwsze od 2 grudnia 2017. Najlepszy z Polaków - Grzegorz Guzik - zajął 50. miejsce.

W piątek zawodnicy odpoczną, w sobotę kobiety rywalizować będą w sztafetach, a mężczyźni w biegu na dochodzenie na 12,5 km.