Wilfredo Leon planuje pobić kolejny rekord!

Siatkówka
Wilfredo Leon planuje pobić kolejny rekord!
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon jest nominowany w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca 2020 Roku

Wilfredo Leon znalazł się wśród 15 osób nominowanych w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca 2020 Roku. Mimo że rozgrywki reprezentacyjne w tym roku są mocno ograniczone, Leon błyszczy, ale we Włoszech, gdzie jest kluczowym zawodnikiem Sir Safety Conad Perugia.

Najlepszy siatkarz świata, już nie raz potwierdził, że król zagrywki jest tylko jeden.

 

- Nie walczyłem o rekord i nie sądziłem, że stanie się to tak szybko. Fajnie, że się udało. Teraz mam nadzieję, że zdołam zaserwować z prędkością 140 km/h - stwierdził Leon.

 

Pod koniec października we włoskiej drużynie prowadzonej przez Vitala Heynena wykryto wśród siatkarzy zakażenia COVID-19. - Koronawirusa mam za sobą. Wszystko już jest w porządku i powoli wracamy do pełni sił. Może forma nie jest jeszcze najwyższa, ale widzimy progres i to jest najważniejsze - stwierdził Kubańczyk z polskim paszportem.

 

Leon, który jest uważany za najlepszego siatkarza świata, w meczu ligi włoskiej z Itas Trentino pobił rekord prędkości serwisu. Piłka uderzona przez reprezentanta Polski osiągnęła aż 138 km/h, dzięki czemu przyjmujący ustanowił nowy rekord.

 

- Dzięki treningom, które wykonałem przed sezonem na kadrze, przyszedłem do klubu dobrze przygotowany. Vital również mi w tym pomaga - powiedział przyjmujący.

 

ZOBACZ TAKŻE: Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca 2020 Roku: Lista nominowanych

Reprezentacja Polski siatkarzy to bardzo mocny kandydat do najcenniejszego medalu imprezy czterolecia. Sam przyjmujący nie ukrywa, że cel na Tokio 2021 jest jeden.

 

- Na igrzyska jedziemy tylko po złoto - oznajmił Leon.


 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku TUTAJ

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie