Kontuzja francuskiej gwiazdy! Siatkarz rozstał się z klubem i czeka go operacja

Siatkówka
Kontuzja francuskiej gwiazdy! Siatkarz rozstał się z klubem i czeka go operacja
fot. PAP/EPA
Julien Lyneel będzie musiał przejść operację z powodu kontuzji barku.

Bardzo krótko trwała współpraca francuskiego przyjmującego Juliena Lyneela z włoskim klubem Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Były siatkarz Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla będzie musiał przejść operację z powodu kontuzji barku.

Nie była to pierwsza przygoda Lyneela z klubem Serie A1. W latach 2016–17 reprezentował on barwy ekipy Consar Ravenna. Polscy kibice mieli okazję bliżej poznać tego zawodnika podczas gry w Asseco Resovii (2015–16) i Jastrzębskim Węglu (2018–20). Podczas trzech sezonów w PlusLidze rozegrał łącznie 54 mecze, w których zdobył 546 punktów. Wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski z ekipą z Rzeszowa (2016) oraz brąz z Jastrzębskim Węglem (2019).

 

Zobacz także: Mateusz Mika z poważną kontuzją. Pół roku przerwy siatkarza Trefla Gdańsk


Poprzedniego sezonu nie mógł jednak zaliczyć do udanych, ponieważ z powodu kontuzji nie mógł wspierać kolegów z drużyny we wszystkich spotkaniach. Jak się okazało, problemy zdrowotne nadal prześladują francuskiego przyjmującego i tym razem przeszkodziły mu w powrocie na parkiety włoskiej ekstraklasy. Umowę z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia podpisał 28 października. Od tego czasu trzykrotnie był w kadrze meczowej (Cucine Lube Civitanova 3:1, Itas Trentino 3:1, Sir Safety Conad Perugia 1:3), ale ani razu nie wybiegł na boisko. Jego współpraca z nową drużyną zakończyła się przedwcześnie i nieoczekiwanie.

 

 

Jak poinformował włoski klub, Lyneel doznał ostatnio kontuzji podczas treningu. Z tego powodu będzie musiał szybko przejść operację prawego barku. W tej sytuacji siatkarz zdecydował się na powrót do Francji. Przypuszcza się, że okres rekonwalescencji po zabiegu może wynieść około trzech miesięcy.

 

Francuskiemu siatkarzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze