EBL: Polpharma Starogard Gdański pewnie pokonała Asseco Arkę Gdynia

Koszykarze Polpharmy poszli za ciosem. Po sensacyjnym zwycięstwie nad Anwilem pokonali Asseco Arkę

Polpharma Starogard Gdański wygrała z Asseco Arką Gdynia 102:67 (19:14, 19:16, 36:19, 28:18) w meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarze odnieśli trzecie w tym sezonie i drugie z rzędu zwycięstwo, ale wciąż są na ostatnim miejscu tabeli. Asseco Arka przegrała siódmy raz, jest dwunasta, a nad Polpharmą ma cztery punty przewagi. Najlepszy wśród gospodarzy Joe Furstinger zdobył 22 punkty, miał siedem zbiórek i dwie asysty. Adam Hrycaniuk zdobył dla gości 18 punktów i miał sześć zbiórek.

Na początku spotkania można było zauważyć inicjatywę po stronie gospodarzy, ale to Asseco Arka szybko zaczęła budować przewagę. Po kolejnych akcjach Hrycaniuka była lepsza nawet o siedem punktów. Polpharma odpowiedziała na to rewelacyjną serią 12:0, a wyjątkowo dobrze prezentował się Furstinger. Po 10 minutach było więc 19:14.

Drugą kwartę zespół trenera Roberta Skibniewskiego rozpoczął od sześciu punktów bez odpowiedzi, później przewaga wzrosła nawet do 15 punktów. Gdynianie mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, co było również efektem niezłej obrony rywali. Dwie "trójki" Przemysława Żołnierewicza zmniejszyły różnicę do stanu 38:30 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie po rzucie z dystansu Sebastiana Kowalczyka Polpharma ponownie miała 10 punktów przewagi. Po późniejszym podobnych trafieniach Grzegorza Surmacza i Furstingera prowadzenie wzrosło nawet do 22 punktów. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza prezentował się dużo lepiej w ataku niż w poprzednich częściach gry, ale to nie wystarczało na szybko grających gospodarzy. Po 30 minutach było już 74:49.

W ostatniej kwarcie różnica wzrosła nawet do 31 punktów dzięki trafieniu Trevona Allena. Asseco Arka grała bez Krzysztofa Szubargi, a to ciągle oznaczało spore problemy na rozegraniu. Nawet gdy zespół z Gdyni odrabiał lekko straty, to musiał być gotowy na błyskawiczną odpowiedź.

Polpharma Starogard Gd. - Asseco Arka Gdynia 102:67 (19:14, 19:16, 36:19, 28:18)

Polpharma Starogard Gd.: Joe Furstinger 22, Trevon Allen 16, Sebastian Kowalczyk 15, Steven Haney 14, Sebastian Walda 13, Peter Olisemeka 6, Grzegorz Surmacz 6, James Washington 4, Mateusz Itrich 4, Radosław Chorab 2, Szymon Urbański 0, Krystian Reszka 0.

Asseco Arka Gdynia: Adam Hrycaniuk 18, Przemysław Żołnierewicz 16, Filip Dylewicz 7, Mateusz Kaszowski 6, Michał Pluta 6, Wojciech Czerlonko 6, Bartłomiej Wołoszyn 3, Mikołaj Witliński 3, Igor Wadowski 2, Marcin Malczyk 0, Marcin Kowalczyk 0, Maciej Marcinkowski 0.