Aktualizacja rankingów UFC. Duże wyróżnienie dla Jana Błachowicza

Sporty walki
Aktualizacja rankingów UFC. Duże wyróżnienie dla Jana Błachowicza
Fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz znalazł się w ścisłej światowej czołówce.

Po gali UFC 256 amerykańska organizacja zaktualizowała rankingi poszczególnych dywizji oraz klasyfikację "pound for pound". W gronie najlepszych zawodników na świecie bez podziału na kategorie wagowe znalazł się Jan Błachowicz. Mistrz UFC w kategorii półciężkiej uplasował się na 15. miejscu w rankingu P4P.

Miejsca Polakowi w najlepszej piętnastce ustąpił Tony Ferguson. "El Cucuy" na gali UFC 256 zanotował drugą porażkę z rzędu. Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej musiał uznać wyższość Charlesa Oliveiry, przez co wypadł z grona najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Dzięki temu o jedno miejsce w górę przesunął się Francis Ngannou, a do rankingu na ostatnią pozycję wskoczył Błachowicz. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Rewelacyjne starcie i remis w walce wieczoru UFC 256!

 

Oprócz klasyfikacji P4P zaktualizowano również rankingi poszczególnych kategorii wagowych. Największy awans zanotował Ciril Gane. Francuz na UFC 256 znokautował byłego mistrza wagi ciężkiej Juniora Dos Santosa, co zaowocowało awansem z 14. na 7. pozycję rankingu królewskiej kategorii. 

 

 

Rok 2020 jest najlepszym w karierze Błachowicza. W lutym "Cieszyński Książę" efektownie znokautował Coreya Andersona. Następnie we wrześniu stoczył walkę o mistrzowski pas z Dominikiem Reyesem. Polak wygrał przez TKO w drugiej rundzie i sięgnął po tytuł mistrza kategorii półciężkiej. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie