Szef UFC: Ludzie zapomnieli, jak niewiarygodne było starcie Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang

Sporty walki
Szef UFC: Ludzie zapomnieli, jak niewiarygodne było starcie Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang
Fot. PAP/DPA
- Ludzie zapomnieli, jak niewiarygodne było starcie Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang - uważa Dana White.

Zakończona remisem walka wieczoru sobotniej gali UFC 256 w Las vegas, podczas której zmierzyli się broniący tytułu wagi muszej Deiveson Figueiredo i Brandon Moreno przez wielu ekspertów okrzyknięta została walką roku. Słuchając tych opinii, szef UFC Dana White stwierdził, że ludzie zapomnieli już, jak dobrym pojedynkiem było starcie Joanny Jędrzejczyk z Chinką Weili Zhang na gali UFC 248.

Podczas konferencji prasowej po gali UFC 256 Dana White został zapytany, czy jego zdaniem walka wieczoru gali UFC 256 w Las Vegas może zostać uznana za walkę roku.

 

- Walka Joanny z Weili Zhang również była bardzo dobra. To było tak dawno temu, że ludzie muszą sobie przypomnieć jak niesamowicie dobre było to starcie. Niedawno siedziałem na jednym ze spotkań w naszym biurze, a na ekranie w sali wyświetlana była walka Joanny z Weili. W trakcie spotkania nie mogłem skupić uwagi na niczym innym, bo cały czas oglądałem walkę. Sam zapomniałem już, jak niewiarygodne było to starcie i jak one wyglądały po jego zakończeniu. Obie włożyły w ten pojedynek całe swoje serce - ocenił Dana White, cytowany przez mmarocks.pl.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rewelacyjne starcie i remis w walce wieczoru gali UFC 256!

 

Joanna Jędrzejczyk przegrała walkę z Weili Zhang na marcowej gali UFC 248 niejednogłośną decyzją sędziów, choć walka była bardzo wyrównana, emocjonująca i stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Dla Polki była to szansa na odzyskanie pasa mistrzowskiego UFC w kategorii słomkowej, który dzierżyła od marca 2015 roku do listopada 2017 roku, a utraciła po porażce z Rose Namajunas.

 

 

Jędrzejczyk nie daje za wygraną i zamierza walczyć o odzyskanie pasa. Na razie nie ma jednak informacji, kiedy stoczy kolejny pojedynek, ani kto będzie jej rywalem.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie