UFC: Pojedynek Jędrzejczyk - Zhang wybrany walką roku 2020

Sporty walki
UFC: Pojedynek Jędrzejczyk - Zhang wybrany walką roku 2020
fot. Polsat Sport
Joanna Jędrzejczyk oraz Weili Zhang

Walka Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang została wybrana najlepszym pojedynkiem 2020 roku w głosowaniu czytelników magazynu Fighters Only. Wcześniej starcie znalazło się na szczycie listy przygotowanej przez UFC. Jędrzejczyk podziękowała za wyróżnienie w mediach społecznościowych.

Joanna Jędrzejczyk przegrała walkę z Weili Zhang na marcowej gali UFC 248 niejednogłośną decyzją sędziów. Starcie była bardzo wyrównane, emocjonujące i stało na bardzo wysokim poziomie sportowym. Dla Polki była to szansa na odzyskanie pasa mistrzowskiego UFC w kategorii słomkowej, który dzierżyła od marca 2015 roku do listopada 2017 roku, a utraciła po porażce z Rose Namajunas.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Tybura przeszedłem mentalną transformację. Nie przejmuję się problemami

 

O tym, że pojedynek Polki z Chinką było niesamowite, niedawno przypominał Dana White. - To było tak dawno temu, że ludzie muszą sobie przypomnieć jak niesamowicie dobre było to starcie. Niedawno siedziałem na jednym ze spotkań w naszym biurze, a na ekranie w sali wyświetlana była walka Joanny z Weili. W trakcie spotkania nie mogłem skupić uwagi na niczym innym, bo cały czas oglądałem walkę. Sam zapomniałem już, jak niewiarygodne było to starcie i jak one wyglądały po jego zakończeniu. Obie włożyły w ten pojedynek całe swoje serce - ocenił szef UFC.

 

Słowa White'a znalazły odzwierciedlenie w rankingu przygotowanym przez amerykańską organizację. Walka Polki z mistrzynią z Chin znalazła się bowiem na szczycie listy opublikowanej 24 grudnia, między innymi przed niesamowitym bojem Deivesona Figueiredo z Brandonem Moreno.

 

Kilka dni później Jędrzejczyk zdobyła z kolei nagrodę za najlepszą walkę roku 2020 w głosowaniu magazynu Fighters Only. Za wyróżnienie Polka podziękowała w mediach społecznościowych. - Cena bycia jedną z najlepszych. Dziękuję wszystkim za tytuł WALKI ROKU magazynu Fighters Only. Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa i jeszcze dużo przede mną w karierze. To zaszczyt dzielić oktagon z wielkimi wojowniczkami jak Zhang Weili - napisała zawodniczka z Olsztyna.

 

Skrót walki w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie