Trener Jędrzejczyk stanowczo na temat rewanżu z Zhang

Sporty walki

Choć Joanna Jędrzejczyk nie chce na razie myśleć o rewanżu z Weili Zhang, to jej trener ma odmienne zdanie. Mike Brown przyznał, że organizacja UFC powinna pomyśleć o ponownym zestawieniu obu zawodniczek.

Polsko-chińskie starcie zostało momentalnie okrzykniętym najlepszym w historii żeńskiego MMA. Po pięciu niesamowitych rundach sędziowie nie potrafili jednogłośnie wybrać lepszej zawodniczki. Dwóch wskazało na Zhang, a jeden na Jędrzejczyk. Mistrzyni obroniła pas, ale zarówno ona, jak i Polka otrzymały wiele pochwał z całego świata.

 

- Walka była bardzo wyrównana, ale nie miałam wątpliwości po werdykcie. Na razie nie chcę myśleć o rewanżu. Chcę odpocząć - powiedziała w poniedziałkowej rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Jędrzejczyk skomentowała werdykt po walce z Zhang (WIDEO)

 

Jędrzejczyk dodała też, że rozmawiała z trenerem Mikiem Brownem. Nie zdradziła również, jaka jest jego opinia.

 

- Wiem, że to była niesamowita walka. Nie patrzyłem jednak na to z tej strony. Trudno zrozumieć, jak dobrze to wyglądało, kiedy było się w to zaangażowanym. Mam pewność tylko co do trzeciej rundy. Pozostałe były bardzo wyrównane - powiedział Brown.

 

Trzecia runda jako jedyna została wypunktowana przez wszystkich sędziów na korzyść Jędrzejczyk.

 

Lekarz tłumaczy kontuzję Jędrzejczyk

 

- Myślę, że trzeba zrobić rewanż. Joanna jest w tym sporcie po by, by być mistrzynią. Inaczej nie ma to sensu. Jest bardzo zdyscyplinowana, zbijanie wagi jest bardzo trudne, a dla niej to piekło. Większość sportowców nie dałoby rady. Mentalnie jest silna jak nikt inny - dodał.

 

Po wyniszczającej walce obie zawodniczki trafiły do szpitala.

 

- Jeśli będzie taka opcja, to będzie ona dobra. Obie potrzebują czasu, by się wyleczyć, ale nie sądzę, by coś innego miał sens - zakończył.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie