Modena za mocna! Pierwsza porażka siatkarzy Vervy w Lidze Mistrzów

Verva – Modena 0:3.

W meczu grupy D Ligi Mistrzów siatkarzy Verva Warszawa Orlen Paliwa przegrała z Leo Shoes Modena 0:3. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego, po zwycięstwie na inaugurację 3:0 z Knack Roeselare, ponieśli pierwszą porażkę w obecnej edycji tych rozgrywek.

W premierowej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Modena odskoczyła na trzy oczka, gdy asem serwisowym popisał się Nemanja Petrić (9:12), ale Verva odrobiła straty przy zagrywkach Artura Szalpuka (13:12). Końcówka tej odsłony należała jednak do ekipy z Italii, która wywalczyła piłkę setową po błędzie serwisowym Vervy. Chwilę później Micah Christenson zamknął seta asem serwisowym (21:25).

Druga odsłona przebiegała pod dyktando siatkarzy z Modeny, którzy nadal dobrze prezentowali się w polu zagrywki. Szybko zbudowali wyraźną zaliczkę (4:10) i w dalszej części seta kontrolowali sytuację (9:18, 15:22). Błędy zawodników Vervy przyniosły ekipie z Italii ostatnie punkty (17:25).

Siatkarze Vervy dobrze rozpoczęli trzecią partię (4:1, 7:4). Rywale odrobili straty i w dalszej części seta oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Modena miała piłkę meczową przy stanie 23:24, bo bloku na Jakubie Ziobrowskim. W kolejnej akcji serwis po taśmie w aut rozpoczął grę na przewagi. Dotknięcie siatki przez zawodników Vervy i as serwisowy Daniele Lavii rozstrzygnęły rywalizację na korzyść ekipy z Italii (24:26).

Najwięcej punktów: Jakub Ziobrowski (10) – Verva; Nemanja Petrić (15), Daniele Lavia (14), Luca Vettori (13) – Modena. Drużyna z Italii lepiej punktowała blokiem (2–8) oraz zagrywką (4–9).

W meczach pierwszej kolejki siatkarze Leo Shoes Modena wygrali z Kuzbassem Kemerowo 3:1, a Verva Warszawa Orlen Paliwa pewnie pokonała ekipę Knack Roeselare 3:0. W czwartek, na zakończenie pierwszego turnieju, siatkarze trenera Anastasiego zmierzą się z Kuzbassem Kemerowo, a Modena zagra z Knack Roeselare.

Drugi turniej grupy D zostanie rozegrany w dniach 9–11 lutego w Modenie. Awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Leo Shoes Modena 0:3 (21:25, 17:25, 24:26)

Verva: Michał Kozłowski, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Michał Superlak, Igor Grobelny, Artur Szalpuk – Damian Wojtaszek (libero) oraz Angel Trinidad de Haro, Jan Król, Jan Fornal, Jakub Ziobrowski, Bartosz Kwolek. Trener: Andrea Anastasi.
Modena: Micah Christenson, Luca Vettori, Dragan Stanković, Daniele Mazzone, Nemanja Petrić, Daniele Lavia – Jenia Grebennikov (libero) oraz Moritz Karlitzek, Tommaso Rinaldi. Trener: Andrea Giani.