Alpejski PŚ: Corinne Suter wygrała zjazd w Val d'Isere

Corinne Suter odniosła trzecie w karierze zwycięstwo w PŚ

Szwajcarka Corinne Suter wygrała w Val d'Isere zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Triumfatorka tej konkurencji z ubiegłego sezonu o 0,11 s wyprzedziła Włoszkę Sofię Goggię i o 0,20 Amerykankę Breezy Johnson. Polki nie startowały. Suter co prawda w zeszłym sezonie zdobyła także małą Kryształową Kulę za supergigant, ale w piątek odniosła dopiero trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze.

Była to pierwsza w tym sezonie kobieca konkurencja szybkościowa. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała Słowaczka Petra Vlhova, która zdecydowała się na start w Val d'Isere i zdobyła kilka punktów za 26. miejsce. Do Suter straciła 2.36.

W piątek kilka zawodniczek miało upadki. Najgroźniejszy Austriaczka Nicole Schmidhofer, która przebiła siatki bezpieczeństwa i została zwieziona ze stoku.

W sobotę w Val d'Isere odbędzie się kolejny zjazd, a w niedzielę supergigant, także bez Polek. Zajmująca 21. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Maryna Gąsienica-Daniel specjalizuje się w konkurencjach technicznych i obecnie startuje z sukcesami w zawodach Pucharu Europy.