Nowe wyzwanie Dawida Murka. Sprawdzi się w najbliższym meczu

Siatkówka
Nowe wyzwanie Dawida Murka. Sprawdzi się w najbliższym meczu
fot. Cyfrasport
W najbliższym meczu #VolleyWrocław Dawid Murek zastąpi Wojciecha Kurczyńskiego.

W piątek klub #VolleyWrocław poinformował, że ze stanowiskiem pierwszego trenera seniorskiej drużyny pożegnał się Wojciech Kurczyński. Zarząd przyjął dymisję dotychczasowego szkoleniowca, a zespół ze stolicy Dolnego Śląska poprowadzi dotychczasowy drugi trener – Dawid Murek.

Wojciech Kurczyński rozpoczął swoją trenerską przygodę z siatkówką od pracy z młodzieżą w 2008 roku. Od tego czasu przeszedł wszystkie szczeble kariery. Z wrocławskimi siatkarkami współpracuje od siedmiu sezonów. W latach 2013-2016 był statystykiem drużyny, która święciła wtedy największe sukcesy – wicemistrzostwo Polski (2014) i brązowy medal mistrzostw kraju (2016). Przez kolejne trzy sezony pełnił funkcję drugiego trenera, a od sezonu 2019/2020 zastąpił Marka Solarewicza, zostając pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław. Z wrocławską drużyną w debiutanckim sezonie utrzymał się w ekstraklasie. Zarząd klubu zaproponował Wojciechowi Kurczyńskiemu pracę z seniorkami również w tym sezonie.

 

Zobacz także: TAURON Liga: Grot Budowlani górą po zaciętym spotkaniu we Wrocławiu

 

- Po analizie dotychczasowych wyników zespołu uznałem, że są one niesatysfakcjonujące. Mając na względzie dobro drużyny oraz klubu uznałem, że zespół potrzebuje radykalnych działań. Czuję również, że formuła mojej współpracy z tą grupą została wyczerpana. Podjąłem decyzje o rezygnacji z dalszego prowadzenia zespołu. Być może to da zawodniczkom impuls do lepszej gry, która wpłynie pozytywnie na postrzeganie i pozycję #VolleyWrocław. Dziękuję wszystkim pracownikom klubu za dotychczasową współpracę. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję jeszcze razem działać – powiedział Wojciech Kurczyński, były już trener #VolleyWrocław.

 

 

- Decyzja Wojtka była za pewne bardzo trudna, ale szanuje ją i akceptuje. Postawiliśmy przed trenerem ambitne zadanie awansu do play-off i w pełni rozumiemy jego stanowisko w związku z pozycją #VolleyWrocław w tabeli. Dziękujemy Wojtkowi za wszystko, co zrobił dla naszego klubu. Cały czas będziemy powtarzać, że ten klub jest także Wojtka i mamy nadzieję na współpracę w przyszłości, ponieważ jest to trener o ogromnej wiedzy i człowiek o dużej kulturze – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

 

W najbliższym meczu #VolleyWrocław - przeciwko E.Leclerc Radomka Radom, wrocławski zespół poprowadzi dotychczasowy drugi trener – Dawid Murek.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze