PlusLiga: Trzy punkty zostały w Suwałkach. Ślepsk pokonał Cuprum

Trzy punkty zostały w Suwałkach. Ślepsk pokonał Cuprum.

W ramach rewanżowego spotkania 18. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali drużynę Cuprum Lubin 3:1. We wtorkowym meczu forma obu ekip falowała, ale ostatecznie to podopieczni trenera Andrzeja Kowala dopisali sobie cenne punkty w walce o udział w fazie play-off.

W inauguracyjnym secie obie ekipy prezentowały się na boisku bardzo podobnie, ale to podopieczni Andrzeja Kowala wypracowali sobie punktową zaliczkę, którą utrzymali do końca seta. Przyjezdni nie popełniali błędów, ale też nie stwarzali wielkiego zagrożenia w ataku i zagrywce. Z kolei siatkarze z Suwałk nie mieli problemu z przyjęciem, co przełożyło się na większą swobodę w ofensywie. W końcówce lubinianie odrobili jeszcze kilka punktów, ale ostatecznie to gospodarze zanotowali premierową partię na swoim kocie (25:22).

Po pierwszym secie siatkarze z Lubina nie stracili nadziei, a wręcz ujrzeli swoje szanse w starciu ze Ślepskiem. Rozpędzali się i w połowie seta doprowadzili nawet do czteropunktowej przewagi (15:11). Spory w tym udział miał Ronald Jimenez i Szymon Jakubiszak. Swoje dołożył także Wojciech Ferens. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze prezentował się Tomas Rousseaux. Po emocjonującej końcówce Dawid Gunia atakiem zakończył partię 25:23.

Siatkarze z Suwalszczyzny trzecią odsłonę rozpoczęli podobnie do pierwszej. Wykorzystali kilka kontr, zablokowali i dzięki temu wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Lubinianie zaczęli nadrabiać straty. Doprowadzili do remisu 9:9, następnie 11:11, 13:13, ale po wyrównanym fragmencie gry podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka zaczęli popełniać błędy. Gospodarze ponownie przejęli inicjatywę, kontynuowali skuteczną grę na siatce. Piłkę setową skończył Marcin Waliński (25:21).

Czwartą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, ale przyjezdni nie spoczęli na laurach i doprowadzili jeszcze do remisu 10:10. Po pięciopunktowej serii Ślepska (15:10), lubinianie nie potrafili już przełamać rywali. Gracze z Suwałk pokonali Pomarańczowych 25:18.

Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:18)

MVP: Josua Tuaniga