Były piłkarz reprezentacji Rosji skazany za uderzenie sędziego

Piłka nożna
Były piłkarz reprezentacji Rosji skazany za uderzenie sędziego
fot. PAP

Były piłkarz reprezentacji Rosji, uczestnik m.in. mistrzostw Europy w 2016 roku Roman Szirokow został skazany przez sąd w Moskwie na 100 godzin prac społecznych za uderzenie sędziego podczas turnieju amatorskiego.

Szirokow, 57-krotny reprezentant Rosji, karierę zawodową zakończył w 2016 roku, ale nadal amatorsko gra w piłkę. Właśnie podczas jednego z takich turniejów uderzył, a następnie kopnął sędziego, gdy ten nie przyznał rzutu karnego za faul na nim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cavani oskarżony za rzekome użycie rasistowskiego określenia

 

Później Szirokow przeprosił za swoje zachowanie. "Doskonale zdaję sobie sprawę, że niepodyktowanie rzutu karnego, a potem pokazanie mi czerwonej kartki, nie może być powodem do podniesienia pięści" - napisał na Instagramie.

 

To kolejny przypadek problemów z prawem reprezentantów Rosji. Przed rokiem, po kilku miesiącach, kolonię karną opuścili Aleksander Kokorin i Paweł Mamajew, skazani za udział w bójce i wandalizm. Poszkodowanym okazał się urzędnik Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji, a ucierpiał także drugi pracownik resortu. Obaj trafili do szpitala, a sprawę zgłosili policji. Przed bójką w kawiarni piłkarze mieli pobić także kierowcę prezenterki telewizyjnej. 

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie