Czemu Czesław Michniewicz nie będzie już selekcjonerem? Rzecznik PZPN zabrał głos

Piłka nożna

- Wydaje nam się, że wizja rozwoju drużyny narodowej powinna być inna - powiedział Jakub Kwiatkowski. Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej wypowiedział się na temat Czesława Michniewicza.

Najpierw Kwiatkowski opowiedział o przyczynach rozstania z Michniewiczem.

 

- Przeprowadziliśmy analizę tego, jak graliśmy i jak wyglądał nasz występ na mistrzostwach świata. Zastanowiliśmy się nad tym, w jakim kierunku ma rozwijać się reprezentacja Polski. Nie chodzi tylko o aspekt sportowy. Wyniki, które osiągał Czesław Michniewicz na pewno go bronią. Zrealizował postawione przed nim cele. Awansował na mundial, utrzymał nas w elicie Ligi Narodów i pierwszy raz od 36 lat wyszliśmy z grupy na mistrzostwach świata. Wydaje nam się jednak, że wizja rozwoju drużyny narodowej powinna być inna. Do eliminacji mistrzostw Europy poprowadzi Polskę nowy selekcjoner. Jeszcze nie wiadomo, kto to będzie - powiedział.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

 

Następnie rzecznik polskiej federacji wypowiedział się na temat następcy byłego trenera Legii Warszawa.

 

- Potrzebujemy trochę czasu, żeby podjąć dobrą decyzję. Nie chcę podawać w tej sytuacji żadnych konkretnych dat. Kiedy uznamy, że znaleźliśmy najlepszego selekcjonera, który da gwarancję rozwoju reprezentacji, ale też będzie w stanie osiągnąć wyznaczone cele, wtedy będziemy o tym informować - stwierdził.

 

Kwiatkowski przyznał, że PZPN rozstał się z Michniewiczem w zgodzie.

 

- Atmosfera czwartkowego spotkania z selekcjonerem była dobra. Nikt nie miał do nikogo pretensji. Rozstajemy się w zgodzie. Selekcjonerowi należy podziękować za 11 miesięcy pracy i życzyć powodzenia w dalszej karierze. Na pewno szybko pojawią się dla niego propozycje nowej pracy - podsumował.

 

Całość wypowiedzi w załączonym materiale wideo.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie