TCS w Oberstdorfie: Drugie miejsce Kamila Stocha! Zwycięstwo reprezentanta gospodarzy

Zimowe
TCS w Oberstdorfie: Drugie miejsce Kamila Stocha! Zwycięstwo reprezentanta gospodarzy
Fot. PAP/EPA
Karl Geiger okazał się najlepszy w Oberstdorfie.

Karl Geiger wygrał w Oberstdorfie pierwsze zawody zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni. Niemiec o 2,8 punktu pokonał Kamila Stocha. Na najniższym stopniu podium znalazł się Marius Lindvik. Wysokie siódme miejsce zajął Andrzej Stękała.

Po zamieszaniu związanym z dopuszczeniem Polaków do zawodów zdecydowano o anulowaniu poniedziałkowych kwalifikacji i przeprowadzeniu pierwszej serii konkursowej z udziałem wszystkich 62 zawodników. Na półmetku rywalizacji najlepszy okazał się Karl Geiger, który po skoku na odległość 127 metrów prowadził z przewagą 1,3 punktu nad Mariusem Lindvikiem. Trzeci był Philipp Aschenwald, a czwarty Kamil Stoch. Różnice w czołówce były jednak bardzo małe, co zapowiadało emocje w drugiej serii. 

 

 

W końcówce pierwszej serii karty zaczął rozdawać wiatr. Warunki wyraźnie się pogorszyły, przez co do finałowej serii nie zakwalifikowali się m.in. Pius Paschke i Robert Johansson. Więcej szczęścia mieli Piotr Żyła i Markus Eisenbichler, którzy uplasowali się pod koniec trzeciej dziesiątki. Spośród Polaków awansu do finałowej serii nie wywalczyli tylko Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Dawid Kubacki został ojcem!

 

Drugą serię znakomicie otworzył Eisenbichler. Niemiec poszybował na 142 metr. To zaledwie o półtora metra bliżej od ustanowionego przez siedemnastoma laty rekordu skoczni. Niedługo później fenomenalnie skoczył Andrzej Stękała. Polak wylądował na odległościi 136,5 metra. Obaj zawodnicy finalnie znaleźli się w czołowej dziesiątce. 

 

Rywalizacja w końcówce była bardzo emocjonująca. Udany atak na podium przeprowadził Kamil Stoch. Najbardziej utytułowany polski skoczek skoczył na odległość 132 metrów. To wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca. Wygrał Karl Geiger, który utrzymał wywalczone przed drugą serią prowadzenie. 

 

Dla Kamila Stocha było to 73. w karierze podium w indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na koncie ma 36 zwycięstw. 7.miejsce zajął Andrzej Stękała, 15. był Dawid Kubacki, 21. Piotr Żyła, a 30. Klemens Murańka. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze