Turniej Czterech Skoczni: Konkurs w Ga-Pa. Relacja i wyniki na żywo

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Konkurs w Ga-Pa. Relacja i wyniki na żywo
fot. PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS
Kamil Stoch jest jednym z faworytów konkursu skoków w Ga-Pa.

Noworoczny konkurs skoków w Garmisch-Partenkirchen to druga odsłona Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, a wśród kandydatów do podium są Polacy, m.in. drugi w Oberstdorfie Kamil Stoch oraz triumfator z poprzedniego sezonu Dawid Kubacki. Skoki w Ga-Pa – relacja na żywo na Polsatsport.pl.

W zawodach wystąpi komplet, czyli siedmiu biało-czerwonych. W kwalifikacjach Stoch zajął szóste, a Kubacki ósme miejsce, zaś dziewiąty był Andrzej Stękała. Awans do piątkowego konkursu wywalczyli także Klemens Murańka, Maciej Kot, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł.

 

Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Słoweniec Anze Lanisek. Kolejne miejsca zajęli skoczkowie zaliczani do faworytów imprezy – lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud, Niemiec Markus Eisenbichler, Austriak Stefan Kraft i triumfator wtorkowego konkursu w Oberstdorfie – Niemiec Karl Geiger, niedawny mistrz świata w lotach.

 

Zobacz także: Kamil Stoch szósty w kwalifikacjach w Ga-Pa

 

W klasyfikacji TCS po pierwszym konkursie Geiger wyprzedza Stocha o 2,8 pkt. W niemieckim Garmisch-Partenkirchen nie wystąpi Marius Lindvik, trzeci w Oberstdorfie. Norweg z powodu bólu zęba opuścił już czwartkowe kwalifikacje. W poprzednim sezonie 22-letni Lindvik zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej całej imprezy.

 

Pierwsza seria konkursu w Ga-Pa odbędzie w systemie KO – na podstawie wyników kwalifikacji utworzonych zostało 25 par (według klucza: 1–50, 2–49, itd.). Do finałowej serii awansują ich zwycięzcy oraz pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

 

Stoch zmierzy się parze z Czechem Viktorem Polaskiem, Kubacki z Estończykiem Arttim Aigro, Stękała ze Słoweńcem Domenem Prevcem, Żyła z Austriakiem Michaelem Hayboeckiem, Kot z Niemcem Richardem Freitagiem, Zniszczoł ze wspomnianym Kraftem, a rywalem Murańki będzie Japończyk Naoki Nakamura.

 

Po konkursie w Garmisch-Partenkirchen skoczkowie tradycyjnie przeniosą się do Austrii, gdzie czekają ich zawody w Innsbrucku (3 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia).

 

Relacja na żywo z konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen w piątek 1 stycznia od godziny 14.00 na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport, PAP
Zapis relacji
Relacja zakończona

Andrzej Stękała skończył na 10. miejscu, a Klemens Murańka na 22. pozycji.

DAWID KUBACKI WYGRYWA ZAWODY W GARMISCH-PARTENKITCHEN! PIOTR ŻYŁA TRZECI. KAMIL STOCH CZWARTY.

Halvor Egner Granerud skoczył 136 metrów i jest drugi!

Niesamowity skok Kubackiego, który rzecz jasna jest liderem! Piotr Żyła drugi, a więc dwóch Polaków na podium! A przed nami jeszcze Halvor Egner Granerud...

KAPITALNY SKOK DAWIDA KUBACKIEGO! PRZEKROCZYŁ SKOCZNIĘ, ALE USTAŁ! 144 METRY I NOWY REKORD SKOCZNI!!!!!!

Kamil Stoch skoczył 132 metry i o 0.4 pkt. przegrywa z Piotrem Żyłą, który będzie na podium!

Przynajmniej jeden Polak na podium dzisiejszych zawodów. To już wiemy!

Markus Eisenbichler uzyskał odległość 134 metrów i przegrywa z Piotrem Żyłą! Niemiec jest czwarty! Teraz czas na dwóch Polaków!

Philipp Aschenwald skoczył 136,5 metra i jest trzeci.

Bardzo dobry skok Andrzeja Stękały! 133 metry i wysokie noty. Polak jest piąty. Żyła nadal liderem.

Ryoyu Kobayashi skoczył 132 metry i jest trzeci. A już teraz Andrzej Stękała!

Piotr Żyła skoczył 137 metrów! Polak liderem!

Piękny i daleki skok Johanna Andre Forfanga - 139 metrów! Norweg przegrywa jednak z Geigerem o 3.7 punktów!

Martin Hamann otworzył zmagania czołowych skoczków i uzyskał 135,5 metra. Niemiec jest drugi, a więc jego rodak - Karl Geiger nadal liderem.

Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki - w takiej kolejności będą skakać Biało-Czerwoni. Przypomnijmy, że liderem jest Halvor Egner Granerud.

Liderem po 20 skoczkach jest Karl Geiger, który wyprzedza Anze Laniska oraz Petera Prevca. Klemens Murańka jest 12. Przed nami czołowa dziesiątka zmagań! A w niej aż czterech Polaków!

Pius Paschke skoczył 127 metrów i po skokach 20 zawodników jest szósty.

Daniel Huber skoczył o wiele lepiej od swojego rodaka - 133 metry. Jest czwarty.

Stefan Kraft skoczył zaledwie 124 metry. Austriak długo był przetrzymany na belce. Jest dopiero szesnasty.

Karl Geiger - 138 metrów Niemca, który jest nowym liderem w drugiej serii!

Klemens Murańka skoczył 126 metrów. To za mało, aby wyprzedzić Słoweńców. Polak jest obecnie dziewiąty.

Jeszcze lepiej Peter Prevc - 139 metrów! Słoweniec jednak przegrywa ze swoim rodakiem i jest drugi! 

Anze Lanisek - 135 metrów! Mamy nowego lidera.

Jan Hoerl skoczył 130 metrów. Austriak jest szósty.

Junshiro Kobayashi skoczył 131 metrów i jest drugi.

Daniel Andre Tande skoczył 133,5 metra i jest nowym liderem.

Za chwilę druga dziesiątka skoczków, w której znajduje się jeden Polak - Klemens Murańka.

Antti Aalto zamknął pierwszą dziesiątkę skokiem na odległość 123 metrów. Po 1/3 zmagań drugiej serii jest szósty. Liderem Robert Johansson.

Gregor Deschwanden skoczył 129 i pół metra, chociaż miał problemy z lądowaniem. Z tego powodu jest drugi.

Keiichi Sato skoczył zaledwie 123 metry. Jest piąty.

Robert Johansson - 127,5 metra, co daje mu na ten moment pozycję lidera.

Richard Freitag skoczył 126 metrów i jest czwarty.

Thomas Lackner wylądował pół metra dalej - 130 metrów, ale punktowo okazał się gorszy od Nazarowa i jest drugi wespół z Boyd-Clowesem.

Rosjanin Michaił Nazar wylądował na 129,5 metrze i jest nowym liderem.

Cene Prevc odnotował wynik 123,5 metra i jest drugi.

MacKenzie Boyd-Clowes skoczył 126 metrów i obejmuje prowadzenie.

Jako pierwszy skoczył Yukiya Sato, który wylądował na 122 metrze.

Rozpoczynamy drugą serię startów!

Halvor Egner Granerud wygrał pierwszą serię (138.7 pkt).
2. Dawid Kubacki (137.7 pkt)
3. Kamil Stoch (131.5 pkt)
6. Andrzej Stękała
8. Piotr Żyła
15. Klemens Murańka.

Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł zakończyli rywalizację na pierwszej serii.

Ostatnia para I serii. David Siegel (117.5 m) przegrał z Anze Laniskiem (138.5 m, 118.1). Słoweniec miał drugą odległość, ale podparł skok przy lądowaniu i zajmuje miejsce w drugiej dziesiątce.

Halvor Egner Granerud (137.0 m, 138.7 pkt) nowym liderem!

Fatalny skok Jewgienija Klimowa (79 m, 6.9 pkt), który ratował się po złym wyjściu z progu. Markus Eisenbichler (137.5 m, 129.4) pewnie wygrał i jest w klasyfikacji na trzecim miejscu, tuż za Polakami.

Aleksander Zniszczoł (125.0 m, 108.2 pkt) – Stefan Kraft (132.5 m, 120.6 pkt). Pewny awans Austriaka, który jednak z powodu niskich not jest poza pierwszą dziesiątką. Zniszczoł bez szans na awans do II serii.

Karl Geiger (131 m) pokonał Thomasa Lacknera, ale z notą 119.7 m plasuje się poza pierwszą dziesiątką!

Dwaj Polacy na czele! Kamil Stoch (135.0 m, 131.5 pkt) – Viktor Polasek (116.0 m, 92.9 pkt). Polak pewnie wygrał z reprezentantem Czech i zajmuje drugie miejsce za Kubackim.

139 m! Dawid Kubacki bardzo daleko! Z notą 137.7 pkt pewnie pokonał Artti Aigro z Estonii i został liderem.

Andrzej Stękała (133.5 m, 125.3 pkt) – Domen Prevc (122.0 m, 107.2 pkt). Kapitalny skok i zdecydowane zwycięstwo Polaka nad reprezentantem Słowenii. Stękała w tym momencie na drugim miejscu.

Piotr Żyła (129.5 m, 124.3 pkt) pewnie pokonał Michaela Hayboecka. Austriak skoczył zaledwie 122 m i uzyskał notę 108.3 pkt. Polak obecnie na drugim miejscu.

Robert Johansson bez problemów pokonał Cestmira Koziska.

Cene Prevc minimalnie pokonał Vladimira Zografskiego, ale Bułgar wyprzedził Macieja Kota, który nie ma już szans awansu jako "lucky looser".

Ciekawa rywalizacja Gregora Deschwandena (128.0 m) z Antti Aalto (127.5). Fin z notą lepszą o jeden punkt awansował do konkursu.

Pojedynek Maciej Kot (126.5 m, 108.2 pkt) – Richard Freitag (129.0 m, 114.9 pkt) dla reprezentanta Niemiec.

Philipp Aschenwald skoczył 130.0 m, pokonał Markusa Schiffnera i objął prowadzenie.

Para Klemens Murańka – Naoki Nakamura (Japonia) rozpoczęła konkurs. Polak skoczył 130.5 i z notą 119.2 awansował do serii finałowej.

Stoch zmierzy się parze z Czechem Viktorem Polaskiem, Kubacki z Estończykiem Arttim Aigro, Stękała ze Słoweńcem Domenem Prevcem, Żyła z Austriakiem Michaelem Hayboeckiem, Kot z Niemcem Richardem Freitagiem, Zniszczoł z Austriakiem Stefanem Kraftem, a rywalem Murańki będzie Japończyk Naoki Nakamura.

W konkursie w Ga-Pa wystąpi siedmiu Polaków: Piotr Żyła i Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

Norweg Halvor Egner Granerud był najlepszy w serii próbnej. Kolejne miejsca zajęli polscy skoczkowie - Piotr Żyła i Kamil Stoch. Granerud osiągnął 137 m. Dalej skoczyli zarówno Żyła - 141 m, jak i Stoch - 139 m, ale w lepszych niż Norweg warunkach wietrznych.

 

Czwarte miejsce zajął zwycięzca czwartkowych kwalifikacji Słoweniec Anze Lanisek, szósty był triumfator pierwszego konkursu TCS w Oberstdorfie Niemiec Karl Geiger, a ósmy - Andrzej Stękała.

Witamy w relacji na żywo z noworocznego konkursu skoków w Garmisch-Partenkirchen. To druga odsłona 69 edycji Turnieju Czterech Skoczni.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze