Roman Kołtoń: Jerzy Brzęczek nie rozumie świata

Piłka nożna
Roman Kołtoń: Jerzy Brzęczek nie rozumie świata
Fot. PAP
Jerzy Brzęczek

Jednym z tematów pierwszego "Cafe Futbol" w 2021 roku była osoba selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka oraz jego podejście do mediów. W ostrych słowach postawę trenera skomentował Roman Kołtoń. - Jerzy Brzęczek nie rozumie świata. Miałem go za bardzo inteligentnego człowieka, a na koniec on się zamyka na media - powiedział.

"Cafe Futbol" powróciło z nowym rokiem, a wraz z nim gorące dyskusje na temat przyszłości polskiej piłki i ostatnich wydarzeń. Jednym z wątków niedzielnego magazynu były spostrzeżenia na temat pracy Jerzego Brzęczka, który według Tomasza Hajto będzie musiał podjąć przed mistrzostwami Europy kilka niepopularnych decyzji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czego dla Brzęczka, czego dla Lewandowskiego, czyli życzenia na sportowy rok 2021 Michała Białońskiego

 

- Przychodzi taki czas jaki nam się zrobił przez koronawirusa. Miały być Mistrzostwa Europy, wszyscy w tym czasie grali jeszcze w swoich klubach. Teraz przychodzi czas na podjęcie decyzje i co należy zrobić? Iść śladem innych trenerów czy podjąć kilka kontrowersyjnych decyzji? Nie zapominajmy o atmosferze, bo Jurek zbudował wokół siebie mur i to mu się zarzuca. Znam go i nigdy nie był taki niedostępny, mimo swojego pseudonimu "Papież", był zupełnie innym człowiekiem prywatnie. To nie są łatwe decyzje, ale decydując się na pracę selekcjonera trzeba być świadomym wyzwania jakie się podjejmuje. Jeśli chce być wielkim trenerem musi podejmować brutalne decyzje - powiedział Tomasz Hajto.


Do osobowości selekcjonera odniósł się także były reprezentant Polski Jacek Bednarz.


- To ciepły, sympatyczny człowiek. Życzę mu jak najlepiej, aby robił ogromną karierę w reprezentacji, ale szkoda tej osobowości - powiedział gość "Cafe Futbol".

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski pokazał dwa oblicza. „Zaczął tak, jakby nadal był w łóżku”


Znacznie ostrzej na temat Brzęczka wypowiedział się Roman Kołtoń, który wprost skrytykował jego postawę wobec mediów.


- Moim zdaniem Jerzy Brzęczek nie rozumie świata. Miałem go za bardzo inteligentnego człowieka, a na koniec on się zamyka na media. Ludzie złoci! On ciągle odnosi się do mediów. Ma cudowny, kapitalny czas! Gra o mundial, ma Lewego, ma młode pokolenie. Odrzuć media! Odrzuć negatywne myślenie! Wyjdź na te media z przekazem, że chcę coś zrobić, coś się udaje. A on ciągle mówi o mediach. Ile razy można tego słuchać? To jest błąd Brzęczka. To jest inteligentny facet, ale kiedyś był otwartym facetem, a teraz się zamknął - mówił wyraźnie rozgoryczony Roman Kołtoń.


Cała rozmowa o selekcjonerze Jerzym Brzęczku dostępna w materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze