PlusLiga: MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
Czy starcie z Asseco Resovią przełamie złą passę MKS Będzin?

W czwartek na plusligowym parkiecie spotkają się ostatni w tabeli MKS Będzin oraz dziewiąta Asseco Resovia Rzeszów, które powalczą o cenne punkty w ramach 22. kolejki rozgrywek. Transmisja meczu od godziny 17.30 w Polsacie Sport.

Dla obu ekip będzie to pierwsze spotkanie w nowym roku. Rzeszowianie nie mogą mówić o dobrym zamknięciu ubiegłorocznych zmagań. Po dwóch porażkach - odpowiednio w Lubinie z Cuprum oraz w Suwałkach ze Ślepskiem pokonali u siebie Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0, aby później ulec Jastrzębskiemu Węglowi 0:3.

 

Podopieczni Alberto Giulianiegio z dorobkiem 21 punktów plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli, mając na koncie tylko osiem zwycięstw.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: 20:18 w tie-breaku! Zacięte starcie Vervy ze Stalą

 

Gospodarze czwartkowego spotkania nie mogą pochwalić się lepszym bilansem. Będzinianie do tej pory wygrali tylko dwa spotkania (z Cuprum Lubin i Stalą Nysa) i niezmiennie okupują dół tabeli.

 

Pod koniec grudnia siatkarze Jakuba Bednaruka razem z PGE Skrą Bełchatów i Cerrad Enea Czarnymi wzięli udział w I Siatkarskim Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, którego gospodarzem był pierwszoligowy Exact Systems Norwid Częstochowa. W półfinale MKS uległ częstochowianom, a w meczu o trzecie miejsce - ekipie z Radomia, plasując się na ostatnim, czwartym miejscu. Wydaje się więc, że zdecydowanym faworytem plusligowego spotkania będą goście, choć może będzinianom uda się sprawić niespodziankę, wyrywając punkty przeciętnie dysponowanej Resovii. 

 

Transmisja spotkania MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów od godziny 17.30 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie