PlusLiga: Dominacja VERVY! Drużyna z Warszawy pewnie pokonała Indykpol

W meczu 20. kolejki PlusLigi VERVA Warszawa ORLEN Paliwa pewnie pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Przyjezdni mieli spore problemy w ofensywie, natomiast gospodarze prezentowali się na boisku znacznie stabilniej. MVP spotkania został Andrzej Wrona.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt (3:3, 5:5, 7:7). Mimo wyrównanej rywalizacji obie ekipy psuły sporo zagrywek, przez co brakowało tempa gry. Atak Bartosza Kwolka dał pierwsze trzypunktowe prowadzenie VERVIE (11:8), które powiększało się wraz z przebiegiem spotkania (17:12). Olsztynianie popełniali sporo błędów, ale w drugiej połowie zdołali się jeszcze popisać skutecznymi atakami, asem na Kwolku i dzięki temu zmniejszyli straty do dwóch punktów (20:18). Stabilniej grająca VERVA odskoczyła w końcówce rywalom i wygrała pierwszego seta 25:19.

Drugą partię Akademicy rozpoczęli dynamiczniej. Sił wystarczyło im do połowy seta (15:14), kiedy to zaczęli mieć problemy ze skończeniem piłki. Przestój olsztynian wykorzystali gospodarze, dzięki czemu wyszli na pierwsze prowadzenie (16:15). Druga połowa była bardzo wyrównana. W końcówce atak Igora Grobelnego dał piłkę setową, którą warszawianie skończyli potrójnym blokiem na Remigiuszu Kapicy (26:24).

W trzecim secie rywalizacja przebiegała pod dyktando drużyny z Warszawy. Olsztynianie mieli duże problemy w ofensywie, natomiast warszawianie grali poprawnie. Wystarczyło to, by bez większego wysiłku wypracować kilkupunktową zaliczkę (17:13). Przyjezdni próbowali jeszcze dogonić rywali (22:20), ale ostatecznie to warszawianie spokojnie doprowadzili do zwycięstwa 25:20.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 26:24, 25:20).

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Angel Trinidad De Haro, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Michał Superlak, Igor Grobelny - Damian Wojtaszek (libero) - Jakub Ziobrowski, Michał Kozłowski (rozgr.), Jan Król.

Indykpol AZS Olsztyn: Rojas Javier Octavio Concepcion, Ruben Schott, Damian Schulz, Przemysław Stępień, Dmytro Teriomenko, Wojciech Żaliński - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Robbert Andringa, Kamil Droszyński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Dawid Woch.

MVP: Andrzej Wrona