PlusLiga: Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Stal Nysa podejmie Jastrzębski Węgiel w meczu 20. kolejki PlusLigi.

Stal Nysa podejmie Jastrzębski Węgiel w spotkaniu 20. kolejki PlusLigi. Przed gospodarzami niezwykle trudny pojedynek, bowiem do Nysy przyjeżdża aktualnie drugi zespół w tabeli. Mimo to Jastrzębianie nie powinni zlekceważyć beniaminka, który wielokrotnie nawiązywał walkę z wyżej notowanymi ekipami. Transmisja meczu Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel o godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra.

Stal Nysa nie ma łatwego rozpoczęcia 2021 roku. Zespół beniaminka rozpoczął swoje drugie półrocze w PlusLidze od pięciosetowej batalii z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, w której o mało co nie pokonał drugiej drużyny zeszłego sezonu, a w sobotę będzie się mierzyć z drugą ekipą... aktualnej tabeli PlusLigi.

Do Nysy przyjedzie Jastrzębski Węgiel, którego forma dorównuje niepokonanej w tym ZAKSIE. Goście sobotniego meczu przegrali tylko dwa spotkania ze wspomnianymi kędzierzynianami i pewnie zmierzają po kolejny "skalp" na drodze po najwyższe cele. Tym razem, mimo meczu z beniaminkiem, to nie będzie proste zadanie.

Ewidentnie Stal Nysa nie jest ulubionym rywalem drużyn z czołówki, które często walczyły z beniaminkiem w pięciu setach, a nawet przegrywały szybko w trzech partiach. Tak było w przypadku PGE Skry Bełchatów, która nie zdążyła się zadomowić w nyskiej hali, a już musiała stamtąd wyjeżdżać. Podobnie jak Skra ofiarą Stali padł Aluron CMC Warta Zawiercie, ale zawiercianie w pojedynku z Nysą zdołali ugrać jednego seta. Pięciosetowe boje stoczyły za to Asseco Resovia Rzeszów i wspomniana VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, więc teza o postrachu jaki sieje wśród faworytów Stal ma dość mocne uzasadnienie w faktach.

Czy Stal Nysa sprawi kolejną niespodziankę i pokona wyśmienity w tym sezonie Jastrzębski Węgiel? A może będziemy świadkami błyskawicznego zwycięstwa w wykonaniu gości? Przekonamy się już w sobotni wieczór z PlusLigą.

Transmisja meczu Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel o godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra.