Skoki narciarskie w Titisee-Neustadt. Relacja i wyniki na żywo

Zimowe
Skoki narciarskie w Titisee-Neustadt. Relacja i wyniki na żywo
fot. PAP/EPA
Prolog przed konkursem Pucharu Świata w Titisee‑Neustadt Kamil Stoch nieco "odpuścił". W sobotę ma być inaczej.

Skoki narciarskie w Titisee-Neustadt. Relacja na żywo. Puchar Świata w skokach narciarskich nie zwalnia tempa. W środę sukcesem Kamila Stocha zakończył się Turniej Czterech Skoczni, a już w piątek rozegrano prolog przed konkursem w Titisee‑Neustadt. W sobotę skoczkowie powalczą tam o punkty, będzie wśród nich siedmiu reprezentantów Polski. Tradycyjnie będą oni w gronie kandydatów do zwycięstwa. Relacja i wyniki na żywo z konkursu PŚ w Titisee-Neustadt na Polsatsport.pl od godziny 16:00.

Stoch znów jest na ustach ekspertów, komentatorów i kibiców skoków narciarskich. Miniony rok zakończył drugim miejscem w Obersdorfie i czwartym w Garmisch-Partenkirchen. W 2021 nie było już na niego mocnych. Zwycięstwami w Innsbrucku i w Bischofshofen nie tylko przypieczętował trzeci w karierze sukces w Turnieju Czterech Skoczni. Dał rywalom bardzo mocny sygnał, że interesują go tytuły mistrza świata (Obersdorf 25.02 - 6.03) i zdobycie trzeciej Kryształowej Kuli za triumf w Pucharze Świata. Kolejne kroki w stronę tego drugiego celu trzykrotny mistrz olimpijski może zrobić już w sobotę i niedzielę. Przed rokiem w Titisee-Neustadt wygrał oba pucharowe konkursy.

 

W doskonałej dyspozycji są też Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy w klasyfikacji łącznej PŚ są tuż zajmującym w niej trzecie miejsce Stochem. Kubacki potwierdził to piątkowym prologu, w którym był drugi. Z punktu widzenia polskich kibiców rewelacją sezonu jest Andrzej Stękała, który przebojem wdarł się do światowej czołówki i ma apetyt na jeszcze większe sukcesu. Czekamy na jego pierwsze w karierze podium. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Świetny występ Polaków w treningach przed konkursem w Titisee-Neustadt

 

Do zawodów w Titisee‑Neustadt zgłosiło się 50 skoczków i z tego powodu nie rozegrano kwalifikacji., zastępując je prologiem. Było o co walczyć, bo stawką były nagrody finansowe. Najlepszy był lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Halvor Egner Granerud przed Kubackim i swoim rodakiem Mariusem Lindvikiem.

 

Stoch zajął siódme miejsce, tuż przed nim uplasował się Stękała. Dziewiąty był Jakub Wolny, jeden z dwóch skoczków, którzy rdo reprezentacji Polski dołączyli po Turnieju Czterech Skoczni. Drugim jest Paweł Wąsek, w piątek 28. Piotr Żyła zajął 19. miejsce, Aleksander Zniszczoł 26. 

 

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Granerud. Do tej pory zgromadził 768 punktów. Drugi jest Niemiec Markus Eisenbichler (584), kolejne lokaty zajmują Stoch (508), Kubacki (397) i Żyła (394).

 

Relacja i wyniki na żywo z konkursu PŚ w Titisee-Neustadt na Polsatsport.pl od godziny 16:00.

WŁ, mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polscy skoczkowie nie zwalniają tempa. Kamil Stoch po raz kolejny udowodnił, że jest w wyśmienitej formie. Pozostali Polacy też zaprezentowali się z dobrej strony. Jutro kolejny konkurs w Titisee-Neustadt. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Najlepszy wynik w karierze osiągnął Andrzej Stękała, który zajął piąte miejsce. Siódme miejsce zajął Dawid Kubacki, a jedenaste Jakub Wolny. Zapunktował też Paweł Wąsek, który był 28.  

Na drugim stopniu podium stanie Halvor Egner Granerud, trzecie miejsce dla Piotra Żyły!

Stało się! Kamil Stoch odniósł 39. zwycięstwo w karierze. Trzykrotny mistrz olimpijski wyrównał wynik Adama Małysza pod względem liczby wygranych konkursów PŚ!

Nieudany skok Dawida Kubackiego! Zaledwie 128 metrów! Nasz skoczek wypadł z podium i uplasował się na siódmym miejscu!

Kamil Stoch!!! Co za fenomenalny skok!!! 144 metry w fenomenalnym stylu!!! Stoch na prowadzeniu!!!

Halvor Egner Granerud oddał skok na odległość 138,5 metra. Norweg miał jednak gorsze warunki od Polaka i wyszedł na prowadzenie. 

Piotr Żyła!!! 139,5 metra i Polak na prowadzeniu!!!

Andrzej Stękała skoczył 134 metry. To trochę za mało, aby objąć prowadzenie. Polak otrzymał niezłe noty za styl i uplasował się na drugim miejscu! Bardzo dobry występ Stękały!

Bardzo dobry skok Markusa Eisenbichlera. 139,5 metra i Niemiec zmienia na prowadzeniu Johanssona. Czas na Polaków!

Robert Johansson skoczył 137 metrów i objął prowadzenie w konkursie. Wyprzedził swojego rodaka Lindvika. 

Stefan Kraft oddał dobry skok na odległość 133,5 metra. To nie wystarczyło jednak do objęcia prowadzenia. Austriak jest drugi.

Kompletnie nieudany skok Anttiego Aalto. 119,5 metra i dopiero 13. miejsce. 

Jakub Wolny oddał dobry skok! 133 metry przy wietrze pod narty. Trzecie miejsce Polaka! Udany powrót do PŚ Wolnego!

Pora na pierwszą dziesiątkę z udziałem pięciu Polaków. Otworzy ją Jakub Wolny!

20 skoczków oddało już swoje skoki w finałowej serii. Prowadzenie objął 11. po pierwszej odsłonie rywalizacji Marius Lindvik. Za nim plasują się Kobayashi i Lanisek. Paweł Wąsek jest 18. 

Szybka zmiana lidera. Na prowadzenie wysunął się Ryoyu Kobayashi.

Dobry skok Anze Laniska. Słoweniec skoczył 134,5 metra i o 1,3 punktu wyprzedził Forfanga. Nowy lider!

Forfang pnie się w klasyfikacji konkursu. Norweg jest liderem na półmetku serii finałowej. Przypomnijmy - wicemistrz olimpisjki wylądował na 144 metrze, a do drugiej serii awansował zajmując dopiero 28. miejsce. 

O tym konkursie jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Karl Geiger. 121,5 metra i dopiero szósta lokata. Do końca jeszcze kilkunastu zawodników.

Swoje skoki oddało pierwszych dziesięciu skoczków drugiej serii. Prowadzi Forfang przed Piusem Paschke i Yukiyą Sato. Paweł Wąsek jest ósmy.

Wąsek nie będzie ostatni, gdyż gorzej skoczył Vladimir Zografski. Bułgar uzyskał 113,5 metra.

Paweł Wąsek skoczył tylko 121,5 metra. Polak na razie zamyka stawkę w drugiej serii. 

Znakomity skok oddał Johann Andre Forfang. Norweg wylądował na 144 metrze i najpewniej awansuje znacząco w klasyfikacji konkursu. Po pierwszej serii był 28.

Rozpoczęła się druga seria!

Druga seria zapowiada się niezwykle pasjonująco. Mamy duże szanse na pierwsze w całości polskie podium w historii!

Warto dodać, że miejsce w pierwszej dziesiątce po pierwszej serii wywalczył Jakub Wolny. Mistrz świata juniorów z 2014 roku jest 10. Punkty zdobędzie też Paweł Wąsek, który jest 26.   

Różnice w czołówce są naprawdę niewielkie. Zapowiada się fenomenalna druga seria!

Kapitalna forma Polaków! Aż czterech biało-czerwonych w pierwszej piątce konkursu na Hochfirstschanze! Liderem Kubacki, drugi Stoch, czwarty Żyła, piąty Stękała!

Halvor Egner Granerud zakończył pierwszą serię skokiem na odległość 137,5 metra. Norweg uplasował się na trzecim miejscu. 

Markus Eisenbichler wylądował na 138 metrze. Niemiec jest piąty, za Polakami!

Kamil Stoch również zaprezentował się świetnie. 139 metrów i drugie miejsce. Co za występy Polaków!!!

Ależ oni są mocni!!! Dawid Kubacki również skoczył 143 metry. Trzeci zawodnik TCS uzyskał jednak lepsze noty za styl oraz stracił mniej punktów za wiatr. Kubacki liderem!

Kapitalny skok Piotra Żyły! 143 metry z piątej platformy startowej! O 0,9 punktu wyprzedza Andrzeja Stękałę!

Nie powiodło się Karlowi Geigerowi. Niemiec po skoku na odległość 129,5 metra jest dopiero 15. Czas na polską sekwencję. Zaczyna Piotr Żyła!

Zwycięzca serii próbnej Robert Johansson wylądował na 133 metrze. Norweg ex aequo ze Stefanem Kraftem zajmuje drugą lokatę. 

Natychmiastowa decyzja sędziów. Skoczkowie ponownie będą ruszali z piątej belki. 

Ależ fenomenalny skok Andrzeja Stękały! 143,5 metra w pięknym stylu! Polak obejmuje prowadzenie z przewagą 8,6 nad Stefanem Kraftem! 

Sędziowie zdecydowali o podniesieniu rozbiegu o dwa stopnie. Od teraz skoczkowie będą startowali z siódmej belki. Oznacza to, że od razu będą mieli odejmowane 7,6 punktu od noty. 

Udana próba Stefana Krafta. Zdobywca Kryształowej Kuli w zeszłym sezonie skoczył 133,5 metra. Z racji tego, że skakał w gorszych warunkach od Aalto Austriak objął prowadzenie. Nad Finem ma jednak tylko 0,4 punktu przewagi. 

Rywalizacja została wznowiona. Philipp Aschenwald wskoczył na piąte miejsce i wystartuje w drugiej serii. 

Dotąd skoki zdążyło oddać 28 skoczków. Liderem konkursu jest Antti Aalto, który oddał skok na odległość 142,5 metra. Tuż za nim plasuje się Jakub Wolny, a na trzecim miejscu znajduje się Niko Kytosaho. Ostatnim skoczkiem, który na razie wywalczył sobie kwalifikację do drugiej serii jest Paweł Wąsek. 

Pogorszyły się warunki atmosferyczne. Trwa przerwa w konkursie. 

Seria gorszych skoków kolejnych skoczków sprawiła, że do grona zawodników, którzy wystartują w drugiej odsłonie dzisiejszej rywalizacji dołączył Paweł Wąsek!

Aleksander Zniszczoł, który w serii próbnej oddał znakomity skok na odległość 140,5 metra, tym razem skoczył zaledwie 124,5 metra. To daje mu 11. lokatę. Z kolei Jakub Wolny zapewnił sobie już awans do drugiej serii. 

20 skoczków oddało już swoje skoki. Prowadzi Aalto przed Wolnym i Kytosaho. Paweł Wąsek jest szósty

Świetnie skoczył Antti Aalto. Najlepszy z Finów oddał skok na odległość 142,5 metra. Aalto objął prowadzenie, lecz jego przewaga nad Wolnym jest niewielka. Wszystko przez mocny wiatr pod narty przy skoku Fina. 

Paweł Wąsek wylądował na 131 metrze. Polak miał jednak dużo odjętych punktów i jest piąty.

Rekordzista skoczni Domen Prevc nie doleciał nawet do punktu konstrukcyjnego. 123,5 metra i siódme miejsce. 

Bardzo dobry skok oddał Niko Kytosaho. Fin uzyskał 137,5 metra, lecz miał mocniejszy wiatr pod narty od Wolnego, przez co przegrywa z Polakiem. 

Swoje skoki oddało już pierwszych dziesięciu zawodników. Liderem Wolny, który wyprzedza Zografskiego i Bartola. 

Za nami występ pierwszego reprezentanta Polski. Jakub Wolny oddał skok na odległość 135 metra i jest nowym liderem. Brawo!

Nie musieliśmy długo czekać na pierwszy skok powyżej 130 metra. Piąty na liście Vladimir Zografski uzyskał 132 metry i objął prowadzenie. 

Zaczynamy! Skoczkowie ruszają z piątej platformy startowej.

Konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt startuje już za chwilę. Przypominamy, że dotąd wszystkie konkursy PŚ w 2021 roku wygrali Polacy. Nie mamy nic przeciwko, aby ta tendencja została utrzymana!

Numery startowe reprezentantów Polski: 

9. Jakub Wolny

17. Paweł Wąsek

23. Aleksander Zniszczoł

37. Andrzej Stękała

46. Piotr Żyła

47. Dawid Kubacki

48. Kamil Stoch

Tymczasem dobiegła końca seria próbna. Najlepszy był Robert Johansson, który jako jedyny oddał skok za rozmiar skoczni. Norweg uzyskał 142,5 metra. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, a trzecie miejsce zajął Stefan Kraft. Bardzo dobrze spisał się Aleksander Zniszczoł, któremu skok na odległość 140,5 metra dał miejsce w pierwszej dziesiątce. Pozostali Polacy znaleźli się na dalszych lokatach. 

Skoczkowie będą dziś rywalizowali na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt. Punkt konstrukcyjny obiektu znajduje się na 125 metrze, z kolei rozmiar skoczni ulokowany jest na 142 metrze. Rekordzistą skoczni jest Domen Prevc. Słoweniec uzyskał na tym obiekcie 148 metrów. Najmłodszy z braci Prevców osiągnął ten wynik podczas kwalifikacji do konkursu PŚ w sezonie 2015/2016. 

We wczorajszym prologu przed konkursem najlepszy był Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata o 5,8 punktu wyprzedził drugiego Dawida Kubackiego. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech Polaków. Szósty był Andrzej Stękała, siódmy Kamil Stoch, a dziesiąty Jakub Wolny. Warto wspomnieć, że na starcie pojawiło się zaledwie 50 zawodników, a zatem rywalizacja nie miała charakteru kwalifikacji do konkursu. 

Dzień dobry! Przed nami konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie