Puchar Anglii: Jose Mourinho pomaga rywalowi kupując los na loterii

Piłka nożna
Puchar Anglii: Jose Mourinho pomaga rywalowi kupując los na loterii
fot. PAP/EPA
Trener piłkarzy Tottenhamu Hotspur Jose Mourinho kupił los na loterii zorganizowanej przez zespół jego rywala - Marine.

Trener piłkarzy Tottenhamu Hotspur Jose Mourinho kupił los na loterii zorganizowanej przez zespół jego rywala - Marine, z którym "Koguty" zmierzą się w 3. rundzie Pucharu Anglii, by wspomóc finansowo klub, który na co dzień gra w ósmej lidze.

Portugalczyk zapowiedział jednak, że z głównej nagrody loterii zrezygnuje. Jest nią bowiem... możliwość poprowadzenia treningu drużyny Marine przed spotkaniem z Tottenhamem. - Jeśli wygram, nie mogę przyjąć głównej nagrody. W tym czasie będę miał odprawę ze swoją drużyną. Ale udział w loterii w takim celu nie podlega dyskusji - powiedział Mourinho.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oliwier Zych w kadrze klubu z Premier League. Miał szansę zagrać przeciwko Liverpoolowi

 

Władze Marine Crosby liczyły na to, że spotkanie z Tottenhamem pozwoli im podreparować finanse i tak już nadwątlone przez pandemię Covid-19, m.in. przez możliwość sprzedaży biletów i zapełnienie - chociaż w części - trybun. Te plany przekreśliła wtorkowa decyzja rządu - premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił w wystąpieniu telewizyjnym nowy ogólnokrajowy lockdown. Wszystko z powodu nowego, bardziej zaraźliwego szczepu koronawirusa zidentyfikowanego kilka tygodni temu. W południowo-wschodniej Anglii rozprzestrzenia się on tak szybko, że grozi załamaniem się systemu opieki zdrowotnej w ciągu 21 dni.

 

Marine nie mieli pieniędzy na zorganizowanie niedzielnego spotkania z Tottenhamem. Dotychczasowe mecze pucharowe oraz samo wpisowe pochłonęły bowiem około 100 tys. funtów. Klubowi pomógł finansowo były obrońca Liverpoolu Jamie Carragher.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie