PGE Skra Bełchatów szuka wzmocnień w Rosji. Dmytro Pashytskyy wróci do PlusLigi?

Siatkówka
PGE Skra Bełchatów szuka wzmocnień w Rosji. Dmytro Pashytskyy wróci do PlusLigi?
fot. Cyfrasport
Skra szuka wzmocnień w Rosji. Dmytro Pashytskyy wróci do PlusLigi?

W tym sezonie spekulacje o personalnych roszadach w klubach ruszyły wyjątkowo szybko. Tym razem zdaniem włoskich mediów PGE Skra poszukuje wzmocnień w rosyjskiej Superlidze. W kręgu zainteresowań drużyny z Bełchatowa znalazł się dobrze znany polskim kibicom były siatkarz Cuprumu Lubin, Asseco Resovii Rzeszów i Lotos Trefla Gdańsk - Dmytro Pashytskyy.

Trudno się dziwić klubom PlusLigi, szczególnie tym które co roku mierzą w wysokie cele, że chcą zbudować jak najszybciej, możliwie jak najlepszy skład na kolejne rozgrywki. Do tego transferowe doniesienia z siatkarskiego świata napędzają tę karuzelę.

 

Po tym, jak pojawiła się informacja, że Karol Kłos prawdopodobnie opuści Skrę, władze rozpoczęły poszukiwania jego zastępstwa. Jak donosi zawsze świetnie poinformowany Gian Luca Pasini, na celowniku ekipy z Bełchatowa jest środkowy Pashytskyy.

 

Zobacz także: Leon dziękuje kibicom! "Pamiętajcie, że w 2021 roku doping będzie najważniejszy"

 

Ukraiński siatkarz seniorską karierę rozpoczął w estońskim Pärnu PK, a kontynuował w Selver Tallinn. Na trzy sezony przeniósł się do francuskiego AS Cannes Volleyball. W 2013 roku został wybrany najlepszym środkowym Ligue A. Rok później trafił do Polski. Przygodę z PlusLigą zaczął od gry w Cuprumie. Następnie w sezonie 2015/16 zasilił szeregi Resovii, a w 2016/17 Trefla. Z ekipą z Podkarpacia wywalczył wicemistrzostwo kraju. Środkowy słynął na naszym podwórku z potężnego bloku, którym przez trzy sezony zdobył 245 punktów.

 

Kolejne trzy lata Pashytskyy spędził w barwach Kuzbass Kemerowo, w tym czasie wywalczył złoty i brązowy medal mistrzostw Rosji. Od tego sezonu reprezentuje Zenit Petersburg.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Дмитрий Пашицкий (@dimslip9)

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze