Fryzjerzy niezadowoleni z nieskazitelnych fryzur piłkarzy Bundesligi

Piłka nożna
Fryzjerzy niezadowoleni z nieskazitelnych fryzur piłkarzy Bundesligi
fot. PAP/EPA
Związek Zawodowy Fryzjerów w Niemczech wyraził w liście otwartym do tamtejszej federacji piłkarskiej (DFB) niezadowolenie.

Związek Zawodowy Fryzjerów w Niemczech wyraził w liście otwartym do tamtejszej federacji piłkarskiej (DFB) niezadowolenie z faktu, że zawodnicy mają nieskazitelne fryzury, choć salony są zamknięte z powodu pandemii COVID-19. Domaga się ukrócenia pracy "na czarno".

- Z dużym zdziwieniem stwierdziliśmy w ostatnich dniach, że większość piłkarzy prezentowała się na boiskach ze świeżo ściętymi włosami (...). Mieli fryzury, które mogą wykonać tylko profesjonalne fryzjerki i fryzjerzy z odpowiednim wyposażeniem - napisano w liście skierowanym do prezesa DFB Fritza Kellera.

 

Zobacz także: Arkadiusz Milik na celowniku francuskiego klubu. Trener potwierdził!

 

Rozczarowanie tej grupy wywołuje fakt, że obecnie nie można wykonywać tego zawodu legalnie z powodu pandemii, a mimo wszystko fryzjerzy są "po cichu" zatrudniani przez piłkarzy.

 

- Rośnie niezadowolenie w związku z nieskazitelnymi fryzurami piłkarzy, bo klienci wydzwaniają i również domagają się wystąpienia przeciwko panującym obostrzeniom i pracy "na czarno" - podkreślono.

 

Profesjonalne rozgrywki piłkarskie w Niemczech na razie odbywają się zgodnie z planem. W ekstraklasie liderem tabeli jest Bayern Monachium, którego zawodnikiem i najlepszym strzelcem jest Robert Lewandowski.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze