PKO BP Ekstraklasa: Zwycięski sparing Wisły Kraków

Piłkarze Wisły Kraków rozegrali pierwszy w tym roku sparing z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ.

Przygotowujący się do drugiej rundy sezonu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków rozegrali pierwszy w tym roku sparing z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ. Spotkanie zakończyło się wygraną "Białej Gwiazdy" 5:0 (2:0).

Bramki dla Wisły zdobyli: Jean Carlos (6), Aleksander Buksa (26), Fatos Beciraj (59), Wikotr Szywacz (75), Dawid Abramowicz (77).

Mecz rozgrywany w ośrodku treningowym Wisły w Myślenicach odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. O ile w pierwszej połowie gra toczyła się jeszcze na zielonej murawie, to po przerwie boisko zostało zasypane śniegiem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wisła Kraków (@wislakrakowsa)

Trener "Białej Gwiazdy" Peter Hyballa nie wystawił najmocniejszego składu, szansę pokazania się dostali rezerwowi i juniorzy. Krakowianie od początku uzyskali znaczną przewagę, a konsekwencją ich dominacji było wysokie zwycięstwo.

Wisła zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Następny sparing krakowianie zagrają w sobotę z trzecią drużyną słowackiej ekstraklasy – MSK Żilina.