Babilon Promotion: Ewelina Pękalska zmierzy się z Lottą Loikkanen

Sporty walki
Babilon Promotion: Ewelina Pękalska zmierzy się z Lottą Loikkanen
fot. materiały prasowe
Ewelina Pękalska zmierzy się z Lottą Loikkanen 29 stycznia na gali Babilon Promotion

Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo Europy organizacji EBU w kategorii muszej powalczy niepokonana Ewelina Pękalska (4-0). Rywalką 34-letniej Polki - w przeszłości znakomitej amatorki - będzie była pretendentka do tytułu mistrzyni świata, Finka Lotta Loikkanen (6-1, 2 KO). Starcie pań to walka wieczoru gali Babilon Promotion, która odbędzie się 29 stycznia. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w aplikacji Ipla.

Na pierwszej tegorocznej gali boksu w ringu zobaczymy młodych i utalentowanych amatorów, doświadczonych i utytułowanych zawodników przechodzących do boksu zawodowego z kickboxingu (K-1, low kick) oraz zawodowców rozwijających swoje kariery pod banderą Babilon Promotion. Kibiców czeka 6 walk zawodowych oraz 3 pojedynki boksu olimpijskiego, kolejne zestawienia będą ogłaszane w najbliższych dniach. Główną atrakcję stanowić będzie zaplanowane na 10 rund starcie Pękalska - Loikkanen o tytuł mistrzyni Europy EBU w limicie wagi muszej (do 50,8 kg).

 

ZOBACZ TAKŻE - Michał i Marcel Materla po walce na Polsat Boxing Night. "Jeśli zechce przejść do MMA..."

 

Obie zawodniczki pauzowały w 2020 roku m.in. z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa. W ostatnim występie, w czerwcu 2019 roku, Polka pokonała jednogłośnie na punkty bardzo solidną Ninę Radovanović (14-4). Finka Loikkanen zaczęła karierę w 2017 roku od serii sześciu zwycięstw, ale w grudniu 2019 musiała uznać wyższość Niemki Sarah Bormann (12-0, 7 KO), która pokonała Lottę 96:94, 96:94 i 99:90 w pojedynku o mistrzowskie pasy Global Boxing Union, WBF oraz Women's IBF w kategorii junior muszej.

 

Walka wieczoru, 10 rund o pas mistrzyni Europy kategorii muszej:

Ewelina Pękalska (4-0) vs Lotta Loikkanen (6-1, 2 KO)

 

Walki boksu olimpijskiego

 

Waga do 60 kg:
Marcel Materla (BKS Skorpion Szczecin) vs Maurycy Pajdziński (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
Wiktor Kaźmierczak (BKS Skorpion Szczecin) vs Oliwier Szot (LKS Myszków) - rewanż za finał MP Kadetów


Waga do 54 kg:
Wiktoria Rogalińska (mistrzyni Polski seniorek, brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek) vs Paulina Jakubczyk (mistrzyni świata i Europy juniorek)

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze