Memoriał Wagnera: Ruszyły przygotowania do tegorocznej edycji

Siatkówka
Memoriał Wagnera: Ruszyły przygotowania do tegorocznej edycji
Fot. PAP
Przygotowania do Memoriału Huberta Jerzego Wagnera ruszyły pełną parą.

- Praca nad organizacją turnieju ruszyła pełną parą - zapewnili organizatorzy XVIII edycji siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Liczą, że imprezę uda się przeprowadzić w dniach 9-11 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

W zeszłym roku ten najbardziej prestiżowy, towarzyski turniej siatkarski nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

 

- Mamy nadzieję, że w lipcu będzie już możliwość organizacji imprezy choćby z ograniczoną liczbą widzów i z zachowaniem reżimu sanitarnego – stwierdził Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Prygiel stracił pracę. Cerrad Enea Czarni Radom z nowym trenerem

 

Na razie nie wystartowała jeszcze sprzedaż biletów, ale jak zapewnił Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji im. Huberta Jerzego Wagnera, praca nad organizacją turnieju ruszyła pełną parą.

 

- Bardzo się cieszymy, że dzięki szczepieniom mamy coraz większą nadzieję na powrót do normalności, do organizowania imprez z udziałem kibiców, do tego co kochamy. Czekamy na rozwój sytuacji w naszym kraju i na świecie, lecz cały czas pozostajemy optymistami – zapewnił.

 

Krakowski turniej ma być dla reprezentacji Polski ostatnim sprawdzianem formy przez startem w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W zeszłym roku do udziału oprócz polskiej drużyny narodowej zaproszono: Argentynę, Iran i Tunezję.


ZOBACZ TAKŻE: Losowanie 1/8 finału w magazynie #7Strefa. Martyna Grajber zaprasza

 

Memoriał Wagnera rozgrywany jest od 2003 roku. Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki - Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu olimpijskiego dwa lata później. W 2019 roku Polacy zajęli drugie miejsce, a triumfowali Brazylijczycy. 

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze