PE koszykarzy: Reprezentanci Polski w rolach głównych. Ich zespoły jednak przegrywały

Adam Waczyński znów doskonale spisał się w meczu ekipy z Malagi, która jednak przegrała mecz Pucharu Europy

Reprezentanci Polski AJ Slaughter, Aleksander Balcerowski (obydwaj Herbalife Gran Canaria) i Adam Waczyński (Unicaja Malaga) byli czołowymi zawodnikami swoich drużyn w środowych meczach Pucharu Europy. Drużyny naszych koszykarzy przegrały jednak w 1. kolejce drugiej rundy.

AJ Slaughter zdobył najwięcej punktów dla Herbalife - 23 i miał double-double, gdyż zaliczył także 10 asyst. Zespół z Wysp Kanaryjskich w grupie H uległ nieoczekiwanie węgierskiemu Mornar Bar 100:102.

Amerykanin z polskim paszportem przebywał na parkiecie blisko 27 minut, trafił pięć z sześciu rzutów zza linii 6,75, dwa z trzech za dwa punkty oraz cztery z sześciu wolnych. Miał również dwie zbiórki i te wszystkie elementy dały mu najwyższy indeks efektywności w obydwu zespołach - 34.

Swój rekord punktowy w seniorskiej karierze w Hiszpanii ustanowił 20-letni Balcerowski, który zdobył 12 pkt w 18 minut. Trafił sześć z dziewięciu rzutów za dwa punkty, miał trzy zbiórki, dwa przechwyty i asystę. Głównym arbitrem pojedynku był Jakub Zamojski z Wrocławia.

Były kapitan reprezentacji Polski Waczyński z 18 punktami był drugim strzelcem Unicai Malaga, która w grupie E przegrała jednak na własnym parkiecie z innym hiszpańskim zespołem Joventutem Badalona 86:95.

Urodzony w Toruniu koszykarz przebywał na parkiecie najdłużej ze wszystkich graczy swojego zespołu (30 minut) i trafił cztery z sześciu rzutów za dwa punkty, trzy z siedmiu zza linii 6,75 m oraz jeden z trzech wolnych. Miał trzy zbiórki, dwie asysty, przechwyt i stratę. Liderem Unicai był Deon Thompson - 23 pkt. W Maladze jako główny sędzia spotkanie prowadził Piotr Pastusiak ze Szczecina.

Występująca tak jak Herbalife w grupie H MoraBanc Andora z Tomaszem Gielo przegrała we własnej hali z Uniksem Kazań 66:72. Polak na parkiecie pojawił się tylko na cztery minuty - zdobył jeden punkt i miał asystę.

Ta faza rozgrywek Pucharu Europy toczy się w czterech grupach po cztery zespoły. Po dwa najlepsze awansują do ćwierćfinałów, które zaplanowano między 23 a 31 marca.