La Liga: Barcelona przełożyła wybory na prezesa

Piłka nożna
La Liga: Barcelona przełożyła wybory na prezesa
fot. PAP
FC Barcelona przełożyła wybory na prezesa.

FC Barcelona przełożyła na czas nieokreślony zaplanowane pierwotnie na 24 stycznia wybory prezesa. Powodem jest wzrost zakażeń koronawirusem w Katalonii. Kandydatami są Joan Laporta, Victor Font i Toni Freixa.

W ostatnim czasie miejscowy rząd rozszerzył restrykcje związane ze swobodnym poruszaniem się po regionie. Katalończycy nie mogą się swobodnie przemieszczać. Wychodzić z domu mogą jedynie po niezbędne zakupy spożywcze, do pracy lub z powodów medycznych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bundesliga: Bayern Monachium chce zapomnieć o wpadce

 

FC Barcelona od miesięcy znajduje się w kryzysie sportowym i gospodarczym. Niedawno klub ustalił z piłkarzami obniżenie kontraktów, co pozwoli zaoszczędzić ok. 122 mln euro. Gdyby nie doszło do porozumienia, to już w styczniu - jak informowały media - Barcelona musiałaby ogłosić bankructwo. Z powodu pandemii koronawirusa "Barca" jest ok. 300 mln euro na minusie. Długi wzrosły do kwoty 488 mln euro - poinformował dziennik "Marca".

 

ZOBACZ TAKŻE: Serie A: Zlatan Ibrahimović chce kontynuować karierę w Milanie

 

Sportowo sytuacja nie wygląda lepiej. Barcelona zajmuje teraz trzecie miejsce w tabeli, ale do lidera Atletico Madryt traci już siedem punktów i ma o dwa mecze rozegrane więcej. Największy gwiazdor klubu, Lionel Messi, latem chciał odejść i w pewnym sensie tylko zapisy prawne w jego kontrakcie spowodowały, że został. To wszystko było powodem, że w październiku z funkcji prezesa zrezygnował Josep Bartomeu.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie