EBL: Wysokie zwycięstwo Kinga Szczecin nad Asseco Arką Gdynia. Rekord Filipa Dylewicza

Koszykarze ze Szczecina rozgromili Asseco Arkę

King Szczecin odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Asseco Arką Gdynia 82:50 (24:10, 18:14, 20:16, 20:10) w spotkaniu 22. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gospodarzy był Cleveland Melvin z 19 punktami i sześcioma zbiórkami. W ekipie gości wyróżnił się Filip Dylewicz, który wyrównał rekord występów w ekstraklasie (672 mecze) - zdobył 16 punktów, miał trzy zbiórki i cztery asysty.

Melvin rozpoczął od czterech kolejnych "trójek", wyprowadzając Kinga na prowadzenie 12:0. Tę serię przerwał Dylewicz, który wyrównał rekord Dariusza Parzeńskiego w liczbie występów w koszykarskiej ekstraklasie. Po późniejszej "trójce" Dustina Ware’a przewaga gospodarzy wynosiła już 15 punktów. Po 10 minutach było 24:10.

W kolejnej części meczu Igor Wadowski i Bartłomiej Wołoszyn starali się reagować "trójkami", ale to dawało krótkotrwały efekt. Swoje minuty wykorzystywał Wojciech Czerlonko, a pod koszami nie do zatrzymania był Michael Fakuade. Dzięki "trójce" Mateusza Zębskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:24.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Jesusa Ramireza nie grał już tak ofensywnie, ale z drugiej strony nie musiał, bo ciągle miał sporą przewagę. King nadal był bardzo skuteczny z dystansu, a po "trójce" w wykonaniu Fakuade prowadził już nawet 23 punktami. Po 30 minutach było 62:40.

W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało, a Asseco Arka nie miała już możliwości, aby nawiązać rywalizację. Po kolejnej "trójce" Tookiego Browna przewaga szczecinian wzrosła, a wraz z końcową zatrzymała się na 32 punktach.

King Szczecin - Asseco Arka Gdynia 82:50 (24:10, 18:14, 20:16, 20:10)

King Szczecin: Cleveland Melvin 19, Dustin Ware 16, Michael Fakuade 15, Wojciech Czerlonko 9, Tookie Brown 6, Mateusz Zębski 5, Zach Thomas 5, Mateusz Bartosz 4, Jakub Schenk 3, Dominik Wilczek 0.

Asseco Arka Gdynia: Filip Dylewicz 16, Bartłomiej Wołoszyn 7, Adam Hrycaniuk 7, Mateusz Kaszowski 6, Igor Wadowski 5, Mikołaj Witliński 4, Michał Pluta 3, Jakub Kobel 2, Michał Kołodziej 0, Marcin Malczyk 0, Karlo Vragovic 0, Łukasz Walkowiak 0.