Nagranie tuż spod szczytu K2. Wspaniała pogoda i zachwycające widoki

Inne
Nagranie tuż spod szczytu K2. Wspaniała pogoda i zachwycające widoki
Fot. PAP/EPA
Na zdjęciu Sona Szerpa na szczycie K2 z flagą agencji "Seven Summit Treks".

Sona Szerpa, jeden z dziesięciu himalaistów, którzy w sobotę dokonali pierwszego zimowego wejścia na szczyt ośmiotysięcznika K2, opublikował na Twitterze filmik tuż spod szczytu. Nagranie pokazuje, jak świetne warunki pogodowe panowały w trakcie ataku szczytowego.

W sobotę o godz. 17:00 czasu lokalnego grupa dziesięciu Szerpów dokonała pierwszego zimowego wejścia na szczyt ośmiotysięcznika K2 (8611 m). Był to ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik.

 

ZOBACZ TAKŻE: K2 zdobyte. WADA nie będzie ścigać Nepalczyków za doping

 

W składzie ekipy, która weszła na szczyt znaleźli się wspinacze z zespołu Nepalczyka Nirmala Purji (w 2019 r. zdobył z tlenem wszystkie 14 ośmiotysięczników w ciągu 189 dni), ekipy Mingmy Gyalje Sherpa (również jest zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum) oraz komercyjnej wyprawy organizowanej przez agencję Seven Summit Treks. Jednym z uczestników był Sona Szerpa.

 

 

Na filmiku, opublikowanym na profilu agencji Seven Summit Treks na Twitterze, znajduje się Sona Szerpa. Nagranie powstało kilka metrów pod szczytem, gdzie Sona Szerpa z kilkoma innymi Szerpami oczekiwali kilka minut na pozostałych członków ekipy, żeby razem wejść na wierzchołek K2.

 

- To wspaniały przykład pracy zespołowej - podkreślono na profilu agencji Seven Summit Treks.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie