EBL: Polpharma Starogard Gdański ograła GTK Gliwice. 33 punkty Trevona Allena

Koszykówka
EBL: Polpharma Starogard Gdański ograła GTK Gliwice. 33 punkty Trevona Allena
fot. Cyfrasport
Trevon Allen był w poniedziałek nie do zatrzymania. Gościom z Gliwic rzucił aż 33 punkty

Polpharma Starogard Gdański wygrała z GTK Gliwice 92:81 (18:22, 23:16, 21:20, 30:23) w poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Trevon Allen, który zdobył 33 punkty i zaliczył dziewięć zbiórek. W ekipie gości wyróżnił się Tayler Persons. Zdobył 22 punkty, miał dziewięć zbiórek i siedem asyst.

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale po chwili to Polpharma zaczęła grać lepiej. Dzięki akcjom Allena uciekła nawet na pięć punktów. GTK odpowiedziało na to szybko serią 9:0 i to ten zespół miał inicjatywę w ofensywie. Później przyjezdni byli dodatkowo skuteczni na linii rzutów wolnych i po 10 minutach prowadzili 22:18.

 

Po trafieniu Terry’ego Hendersona w drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Matthiasa Zollnera urosła do ośmiu punktów. Skuteczniejszy był jednak Joe Furstinger, a dzięki "trójce" Grzegorza Surmacza był remis. Spotkanie toczyło się falami i było bardzo wyrównane. Po rzutach wolnych Stevena Haneya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:38 dla gospodarzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wysokie zwycięstwo Kinga Szczecin nad Asseco Arką Gdynia. Rekord Filipa Dylewicza

 

W trzeciej kwarcie przyjezdni szybko doprowadzali do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie po "trójce" Hendersona. Mecz ciągle był bardzo zacięty, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk praktycznie co akcję. Dopiero później, po trafieniach Allena i Haneya starogardzianie uciekli na siedem punktów. Po 30 minutach prowadzili 62:58.

 

W ostatniej części meczu ekipa trenera Roberta Skibniewskiego zbudowała swoją największą przewagę. Po akcji Jacka Jareckiego wynosiła ona 12 punktów. GTK odpowiedziało na to serią 7:0 i po kolejnym trafieniu z dystansu Hendersona wróciło do gry. Później siedem punktów z rzędu zdobył Allen i Polpharma znów miał bezpieczną przewagę. Utrzymała ją do końca spotkania.

 

Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 92:81 (18:22, 23:16, 21:20, 30:23)

 

Polpharma Starogard Gd.: Trevon Allen 33, Steven Haney 18, Joe Furstinger 13, Sebastian Kowalczyk 10, Grzegorz Surmacz 7, James Washington 5, Jacek Jarecki 4, Peter Olisemeka 2, Sebastian Walda 0.

 

GTK Gliwice: Tayler Persons 22, Terry Henderson 21, Szymon Szewczyk 13, Daniel Gołębiowski 9, Shannon Bogues 7, Jordon Varnado 7, Mario Delas 2, Aleksander Wiśniewski 0, Szymon Szymański 0.

PLK, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie