EBL: Świetny Mazurczak, MKS pokonał PGE Spójnię

Koszykówka
EBL: Świetny Mazurczak, MKS pokonał PGE Spójnię
fot. Cyfrasport
EBL: Andy Mazurczak rozegrał swój najlepszy mecz w Energa Basket Lidze

Andy Mazurczak rozegrał swój najlepszy mecz w Energa Basket Lidze, a jego MKS Dąbrowa Górnicza pokonał PGE Spójnię Stargard 99:90.

Nick Faust na początku spotkania był bardzo skuteczny, a dzięki niemu goście mieli małą przewagę. Później nieźle prezentował się Elijah Wilson, który szybko doprowadzał do wyrównania. Niezły fragment Andy’ego Mazurczaka i Michała Nowakowskiego dał MKS prowadzenie. Dzięki rzutom wolnym Vytenisa Cizauskasa po 10 minutach było 27:21. W drugiej kwarcie PGE Spójnia goniła wynik, a po serii 80 i trafieniu Raymonda Cowelsa doprowadziła do kolejnego remisu. Po chwili trójkę dodał Faust, a to już dawało przewagę! W pewnym momencie dąbrowianie odpowiedzieli swoją serią 11:0 - kolejne trójki Wilsona całkowicie zmieniały sytuację. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:50.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Alessandro Magro zanotował kolejną serię - tym razem 9:0 - i po trójce Nowakowskiego w kontrze prowadził już 13 punktami. Później MKS zaczął podejmować dużo słabsze decyzje w ataku, a stargardzianie w końcu zaczęli to wykorzystywać. Po trafieniach Jerome’a Dysona zbliżyli się na zaledwie pięć punktów. Po 30 minutach było jednak 74:68. W kolejnej części meczu ekipa trenera Marka Łukomskiego zmniejszała różnicę nawet do trzech punktów. W ważnych momentach dąbrowianie mogli liczyć jednak zarówno na Elijah Wilsona oraz Andy’ego Mazurczaka. W końcówce MKS kontrolował już wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężył 99:90.

Najlepszym graczem gospodarzy był Andy Mazurczak z 19 punktami, 9 zbiórkami, 9 asystami i 5 przechwytami. W ekipie gości wyróżniał się Nick Faust z 27 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami.

MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard 99:90 (27:21, 29:29, 18:18, 25:22).

 

Punkty:

 

MKS Dąbrowa Górnicza: Elijah Wilson 21, Andrzej Mazurczak 19, Lee Moore 18, Michał Nowakowski 15, Vytenis Cizauskas 13, Milivoje Mijovic 9, Malcolm Rhett 4, Marek Piechowicz 0, Jakub Motylewski 0, Michał Kroczak 0.

 

PGE Spójnia Stargard: Nick Faust 27, Baylee Steele 16, Raymond Cowels III 12, Jerome Dyson 10, Kacper Młynarski 9, Mateusz Kostrzewski 7, Omari Gudul 4, Szymon Szmit 3, Szymon Walczak 2.

plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie