Puchar Davisa: Tegoroczny turniej finałowy w trzech miastach, potrwa 11 dni

Tenis
Puchar Davisa: Tegoroczny turniej finałowy w trzech miastach, potrwa 11 dni
fot. PAP
Puchar Davisa: Tegoroczny turniej finałowy w trzech miastach, potrwa 11 dni.

Tegoroczny turniej finałowy Pucharu Davisa zostanie wydłużony do 11 dni i najprawdopodobniej rozgrywany będzie w trzech miastach - przekazała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Pierwsza edycja w nowej formule odbyła się dwa lata temu, gospodarzem był Madryt.

W 2019 roku odbyła się pierwsza edycja w formule z turniejem finałowym, który wówczas trwał tydzień. Zgodnie z pierwotnym planem tak samo miały wyglądać zmagania elity w tych rozgrywkach w kolejnym sezonie, ale na przeszkodzie stanęła sytuacja zdrowotna na świecie. Z powodu pandemii Covid-19 zawody w stolicy Hiszpanii przełożono na kolejny rok. Najbliższa edycja ma się odbyć w dniach 25 listopada - 5 grudnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek pokazała, jak trenuje w pokoju (ZDJĘCIA)

 

Przedstawione w poniedziałek zmiany były propozycją firmy Kosmos i zarząd światowej federacji przystał na nią. Firma ta jest partnerem ITF przy organizacji zmagań w Pucharze Davisa. Zobowiązała się zainwestować w ciągu 25 lat 3 miliardy dolarów. To w wyniku tej współpracy wprowadzono formułę turnieju finałowego.

 

ITF potwierdził, że poszukiwane są dwa europejskie miasta, które razem z Madrytem, będą gościć uczestników tegorocznej edycji finałowych zmagań.

 

Zatwierdzono również pomysł, by od 2022 roku liczbę uczestniczących w nich drużyn zmniejszyć z 18 do 16.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze