Maria Lasickiene na razie nie zaszczepi się na COVID-19. "Na moją formę może wpłynąć nawet kichnięcie"

Inne
Maria Lasickiene na razie nie zaszczepi się na COVID-19. "Na moją formę może wpłynąć nawet kichnięcie"
fot. PAP
Maria Lasickiene zapowiedziała, że nie zamierza na razie szczepić się na COVID-19

Mistrzyni świata w skoku wzwyż Maria Lasickiene zapowiedziała, że nie zamierza na razie szczepić się na COVID-19. Rosjanka obawia się, że obniży to jej formę, poza tym nie ma pewności, że w składzie preparatu nie ma niedozwolonych dla sportowców substancji.

- Szczepionka mnie niepokoi, bo może wpłynąć na mój organizm i moją formę. Wstrzymam się, dopóki nie jest obowiązkowa - powiedziała agencji TASS złota medalistka MŚ w Pekinie (2015), Londynie (2017), Dausze (2019) oraz halowych w Sopocie (2014) i Birmingham (2018).


ZOBACZ TAKŻE: Mistrzyni świata dała trenerowi samochód

 

Niedawno Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała, że zbada skład wszystkich dostępnych na rynku szczepionek i zadba o to, aby sportowcom, którzy się zaszczepią, nie groziła dyskwalifikacja w związku z przyjęciem zakazanych substancji.

 

- Jeszcze nie usłyszałam żadnych oficjalnych opinii z agencji dopingowych, że szczepionki są dozwolone. Ogólnie, z własnej woli nie zamierzam się zaszczepić. Nie namawiam nikogo do tego samego, to tylko moja osobista opinia. Jestem sportowcem i na moją formę może wpłynąć nawet kichnięcie, a tym bardziej zastrzyk - podkreśliła Lasickiene, która w czwartek skończyła 28 lat.

 

W wyniku skandalu dopingowego w Rosji Lasickiene, podobnie jak inni lekkoatleci z tego kraju, może startować tylko pod neutralną flagą. W takiej roli zdobyła trzy z pięciu tytułów mistrzyni świata. Tylko w Sopocie i Pekinie usłyszała narodowy hymn.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie