Zbigniew Boniek o zwolnieniu Jerzego Brzęczka: To decyzja trudna, ale przemyślana

Piłka nożna
Zbigniew Boniek o zwolnieniu Jerzego Brzęczka: To decyzja trudna, ale przemyślana
fot. Cyfrasport
Prezes PZPN Zbigniew Boniek (z prawej) i były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek, komentując zwolnienie z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka, przyznał, że była to decyzja trudna, ale przemyślana. - Niewiele meczów było dobrych, dużo "przepchanych" - zaznaczył.

Informację o zwolnieniu Brzęczka podano w poniedziałek, natomiast w czwartek decyzja została oficjalnie zatwierdzona przez zarząd PZPN. Podczas posiedzenia tego gremium odwołano także sztab szkoleniowy w osobach: Tomasz Mazurkiewicz, Andrzej Woźniak, Leszek Dyja, Radosław Gilewicz, Michał Siwierski, Mateusz Łajczak oraz Damian Salwin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Koźmiński o odejściu Jerzego Brzęczka: Nie wydarzyło się nic, co mogłoby wskazywać na taki zwrot w sprawie

 

- Uznałem, że kadra w tej konfiguracji nie poszłaby do przodu. Z przykrością musiałem podjąć tę decyzję. Uważam, że była ona przemyślana, wyważona. Decyzja, która zszokowała nasze piłkarskie społeczeństwo, ale tylko dlatego, że nikt się tego nie spodziewał. To była trudna decyzja, dla mnie i selekcjonera - powiedział Boniek podczas czwartkowej zdalnej konferencji prasowej.

 

- Pewien etap się zakończył. Jest mi szalenie przykro. Życzę wszystkiego najlepszego trenerowi Brzęczkowi. Uważam, że szybko wróci do dużej piłki. Natomiast, jak wspomniałem, uznałem, że w tej konfiguracji w reprezentacji lepiej nie będzie. Niewiele meczów było dobrych, dużo "przepchanych" - dodał.

 

49-letni Brzęczek, były piłkarz i kapitan reprezentacji Polski, wicemistrz olimpijski z 1992 roku, prowadził drużynę narodową od lipca 2018 roku, kiedy po nieudanym występie kadry w mistrzostwach świata w Rosji zastąpił Adama Nawałkę.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie