Alpejski PŚ: Sofia Goggia wygrała zjazd w Crans-Montanie

Sofia Goggia zwyciężyła w piątkowym zjeździe alpejskiego Pucharu Świata kobiet w Crans-Montana

Włoszka Sofia Goggia zwyciężyła w piątkowym zjeździe alpejskiego Pucharu Świata kobiet w szwajcarskiej miejscowości Crans-Montana. Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w tej konkurencji wyprzedziła Czeszkę Ester Ledecką o 0,20 s, a Amerykankę Breezy Johnson o 0,57.

Goggia odniosła 10. zwycięstwo w pucharowych zawodach. Po raz siódmy cieszyła się z triumfu w zjeździe, wygrała też trzykrotnie supergiganta.

Tuż za podium w piątek znalazła się liderka klasyfikacji generalnej PŚ Petra Vlhova. Specjalizująca się konkurencjach technicznych Słowaczka powtórzyła tym samym swój najlepszy wynik w zjeździe w zawodach cyklu. Poprzednio czwarta była rok temu, także w Crans-Montanie.

Na liście startowej piątkowych zmagań nie było Polek. Rozpoczęły się one z trzygodzinnym opóźnieniem. Przyczyną były intensywne nocne opady śniegu.

Zjazd ten początkowo miał się odbyć w niedzielę, ale został przyśpieszony, a na koniec weekendu dołożono jeszcze jedne zawody - przeniesionego z St. Moritz supergiganta. W sobotę alpejki również będą rywalizować w zjeździe.

Wyniki:  1. Sofia Goggia (Włochy)         1.10,10 2. Ester Ledecka (Czechy)    strata 0,20 3. Breezy Johnson (USA)             0,57 4. Petra Vlhova (Słowacja)          0,89 5. Kira Weidle (Niemcy)             0,95    Jasmine Flury (Szwajcaria) taki sam czas   Klasyfikacja generalna PŚ:   1. Petra Vlhova (Słowacja)          825 pkt  2. Michelle Gisin (Szwajcaria)      715  3. Marta Bassino (Włochy)           623  4. Mikaela Shiffrin (USA)           565  5. Sofia Goggia (Włochy)            554  6. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria)    487 ... 30. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) 117  klasyfikacja zjazdu:  1. Sofia Goggia (Włochy)         380 2. Breezy Johnson (USA)          240 3. Corinne Suter (Szwajcaria)    238