Jelena Blagojević skomentowała karę od PLS. "To absurd"

Siatkówka
Jelena Blagojević skomentowała karę od PLS. "To absurd"
fot. Cyfrasport
Jelena Blagojević dosadnie skomentowała karę od PLS.

Pięć tysięcy złotych i mecz zawieszenia - taką karę Jelena Blagojević otrzymała od Komisji Dyscyplinarnej Polskiej Ligi Siatkówki. Przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów skomentowała całą sytuację za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Absurdem jest, że w XXI wieku nie możemy mówić tego, co myślimy, co lepsze zgodnego z prawdą" - napisała Serbka na Twitterze.

Zaczęło się od wpisu z 9 grudnia, w którym Blagojević skomentowała decyzję PLS o wykluczeniu Developresu z Superpucharu Polski z powodu zakażeń koronawirusem.

 

Komisja Dyscyplinarna Polskiej Ligi Siatkówki stwierdziła, że Blagojević naruszyła Regulamin Dyscyplinarny PZPS i nałożyła na przyjmującą karę w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz zawiesiła w prawach zawodnika na jeden mecz. Ta druga kara została warunkowo zawieszona na cztery miesiące.

 

Wielu kibiców stanęło po stronie Serbki, która odniosła się do zaistniałej sytuacji.

 

"Dziękuję Wam wszystkim za słowa wsparcia. Cieszę się, że jesteście po mojej stronie. W zasadzie tu nie o to chodzi... Tu chodzi o to, żeby żeńska siatkówka w kraju, w którym gram, była na wysokim poziomie" - napisała na Twitterze.

 

Zobacz także: Tauron Liga: Jelena Blagojević ukarana przez Polską Ligę Siatkówki

 

"Jestem Serbką i zawsze nią będę. Ale czuję się również Polką. Tu gram wiele lat i bardzo dobrze się tu czuję. Mówię w wielu językach, ale chyba najlepiej (w tej chwili) po polsku i uwielbiam to i jestem z tego bardzo dumna. Nie jestem buntowniczką, jestem człowiekiem, który ma swoje emocje (co pokazuję na boisku) i który ma swoje zdanie. Co do kary... absurdem jest, że w XXI wieku nie możemy mówić tego, co myślimy, co lepsze zgodnego z prawdą" - dodała przyjmująca.

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze