Katarzyna Skorupa: Trzeba odbudować to, co zostało zaprzepaszczone po dwóch mistrzostwach Europy

Siatkówka
Katarzyna Skorupa: Trzeba odbudować to, co zostało zaprzepaszczone po dwóch mistrzostwach Europy
fot. Cyfrasport

Transfer Katarzyny Skorupy do E.Leclerc Moya Radomki Radom był przed sezonem sporym wydarzeniem. Jak się później okazało trafionym w punkt. Rozgrywająca jest liderką na boisku i znakomicie prowadzi drużynę od zwycięstwa do zwycięstwa. Pod nieobecność utytułowanej siatkarki na polskich parkietach wiele się zmieniło, a przede wszystkim reprezentacja, której kiedyś była częścią. - Brakuje nam zaplecza. Trzeba odbudować to, co zostało zaprzepaszczone po dwóch mistrzostwach Europy - zaznaczyła.

Krzysztof Wanio: Wsiadałaś do innego pociągu, Miała być Brazylia, jest Radom. Jak patrzysz na tę przygodę? W końcu w tym mieście przyszłaś na świat.

 

Katarzyna Skorupa: Urodziłam i wychowałam się w Radomiu. Traktuję ten sezon jako wstęp do następnego. Jeszcze nie wiem, jaki on będzie, bo czasy są różne i ciężko cokolwiek zakładać. Planowałam masę rzeczy, które później nie wypaliły. Myślę, że nie byłam jedyna. Moim zadaniem i celem w tym sezonie jest: grać dobrze, wygrać to, co się uda i być w zdrowiu.

 

Zobacz także: Tauron Liga: Radomka przerwała zwycięską serię Grot Budowlanych!

 

Wróciłaś do polskiej ligi po dziesięciu latach. Byłaś w tym czasie w wielu wielkich klubach siatkarskich, co zastałaś po tym czasie na naszym podwórku?

 

Do tej pory jak robimy odprawy przedmeczowe, to kompletnie nie znam nazwisk i muszę zaczynać wszystko od początku, uczyć się ich na nowo.

 

Wróciłaś po czasie kiedy odradza się polska siatkówka i powoli wracamy do dużego europejskiego grania.

 

Coś się zaczęło dziać, ale uważam, że droga jest jeszcze bardzo długa. Nie mamy zaplecza, przynajmniej ja go nie znam. Mamy mało zawodniczek, przede wszystkim mamy niskie siatkarki, a to jest bardzo istotne, żeby dobić się do czołówki. Na pewnym poziomie wzrost pomaga na boisku w wielu istotnych kwestiach, bloku czy wysokiej piłce. Coś się ruszyło i to cieszy, ale podkreślę, droga jest jeszcze bardzo, bardzo długa. Trzeba odbudować to, co zostało zaprzepaszczone po dwóch mistrzostwach Europy. Moim zdaniem ten okres został stracony.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie