PlusLiga: Asseco Resovia pokonała MKS

W meczu 22. kolejki PlusLigi Asseco Resovia wygrała z MKS Będzin 3:0. Siatkarze trenera Jakuba Bednaruka zdołali nawiązać wyrównaną walkę z gospodarzami, popełniali jednak zbyt wiele błędów własnych by urwać im choćby seta.

Gospodarze szybko odskoczyli rywalom w pierwszym secie. Po serii wygranych akcji prowadzili 11:5, później 14:9. Będzinianie nie poddawali się, zmniejszyli straty (16:14, 20:18), ale siatkarze Asseco Resovii nie dali sobie wydrzeć przewagi. Byli skuteczniejsi w ofensywie, lepiej też punktowali blokiem. W końcówce dwa oczka wywalczył w tym elemencie Timo Tammemaa (24:19), a partię zakończył atakiem blok-aut Karol Butryn (25:20).

Drugiego seta lepiej rozpoczęli będzinianie (5:8). Gospodarze odrobili straty (12:12) i rozpoczęła się zacięta walka obu ekip. Będzinianie nie pomogli sobie w tej partii, popełniając kilkanaście błędów własnych. Gdy Jeffrey Jendryk popisał się punktowym blokiem, rzeszowianie mieli piłkę setową (24:23). Chwilę później atak Rafała Faryny rozpoczął rywalizacje na przewagi. W niej znów zaatakował Faryna, dając ekipie MKS piłkę na rozstrzygnięcie seta. W kluczowych momentach Jose Ademar Santana dwukrotnie pomylił się w ataku, co wykorzystali gospodarze. Tammemaa ustalił wynik tej części meczu na 27:25.

Trzecia odsłona również miała wyrównany przebieg (7:7, 12:12). W środkowej części, przy zagrywkach Faryny przewagę uzyskali będzinianie (12:16). Gospodarze mozolnie odrabiali straty, ale dopięli swego (20:20) i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Znów pomogli im przeciwnicy, którzy w kluczowych momentach nie uniknęli pomyłek (25:23).

Najwięcej punktów: Rafał Buszek (16), Karol Butryn (15), Timo Tammemaa (10) – Asseco Resovia; Rafał Faryna (16), Jose Ademar Santana (13) – MKS. MVP: Rafał Buszek (14/18 = 78% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 1 blok; przyjęcie pozytywne 44%, perfekcyjne 38%).

Asseco Resovia po raz drugi w tym roku pokonała MKS. Obie ekipy mierzyły się ze sobą 7 stycznia w zaległym meczu 9. kolejki i rzeszowianie wygrali na wyjeździe 3:1. Ekipa trenera Alberto Giulianiego wygrała czwarty mecz z rzędu, ma 31 punktów na koncie i zajmuje 5. miejsce. Będzinianie zamykają tabelę PlusLigi z sześcioma punktami na koncie, a na zwycięstwo i jakąkolwiek punktową zdobycz czekają od 9 listopada.

Asseco Resovia – MKS Będzin 3:0 (25:20, 27:25, 25:23)

Resovia: Jeffrey Jendryk, Karol Butryn, Klemen Cebulj, Timo Tammemaa, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek – Michał Potera (libero) oraz Piotr Hain, Bartłomiej Krulicki, Artur Ratajczak. Trener: Alberto Giuliani.
MKS: Rafał Sobański, Bartosz Gawryszewski, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Tomasz Kalembka, Pontes Veloso Thiago – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Łukasz Makowski, Kacper Bobrowski, Michał Godlewski, Dominik Teklak (libero). Trener: Jakub Bednaruk.

Wyniki i terminarz meczów 22. kolejki PlusLigi:

2021-01-22: PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:1 (25:19, 25:16, 18:25, 25:20)
2021-01-23: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 20:25, 27:25, 26:24, 15:9)
2021-01-23: Stal Nysa – Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 19:25, 23:25)
2021-01-23: Asseco Resovia – MKS Będzin 3:0 (25:20, 27:25, 25:23)
2021-01-24: Verva Warszawa Orlen Paliwa – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-01-24: Cuprum Lubin – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-02-11: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Enea Czarni Radom (czwartek, godzina 17.30).