Tekst sezonu w PlusLidze? Jurij Gladyr zareagował na... spojrzenie rywala (WIDEO)

Jurij Gladyr został wybrany MVP meczu z Indykpolem AZS.

W spotkaniu Jastrzębskiego Węgla z Indykpolem AZS Olsztyn (3:2) sporo było emocji i to nie tylko sportowych. Po jednej z akcji w trzecim secie zaiskrzyło pod siatką, a Jurij Gladyr miał pretensje do rywala.

Środkowego jastrzębian zdenerwowała reakcja Damiana Schulza. Gladyr uważał, że przeciwnik nie odwrócił się po zakończonej akcji. Siatkarzy musiał uspokajać arbiter.

Gość odwraca się i patrzy. Zaraz przejdę pod siatką i też się popatrzę – odparł Gladyr.

Ta reakcja rozbawiła komentatorów Polsatu Sport.

Jak Jurij popatrzy, to ja chyba będę uciekał – zażartował Tomasz Swędrowski. – To może być jeden z tekstów tego sezonu – dodał.

Jurij Gladyr imponował w tym meczu nie tylko tekstami, ale przede wszystkim swoją grą. Znacząco przyczynił się do odwrócenia losów tej konfrontacji, po dwóch słabych setach w wykonaniu siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju. Środkowy miał 100% skuteczności w ataku, skończył 13/13 piłek i dołożył dwa oczka blokiem. Zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) tego spotkania.