Powrót do PlusLigi! Jak Bartosz Bednorz zagrał w debiucie w barwach ZAKSY? (WIDEO)

Na ten powrót kibice siatkówki czekali od kilku tygodni. Bartosz Bednorz znów zagrał w PlusLidze! Debiut w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie wypadł imponująco – jego drużyna przegrała z Treflem Gdańsk 1:3. Pierwsze kroki zawsze jednak bywają trudne, liczymy więc, że w kolejnych spotkaniach przyjmujący zaprezentuje szeroką gamę swych siatkarskich umiejętności.

Bartosz Bednorz po raz ostatni w PlusLidze zagrał w maju 2018 roku w barwach PGE Skry Bełchatów w zwycięskich meczach finałowych z... ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jego powrót do PlusLigi od wielu tygodni był tematem plotek. Stał się faktem 14 stycznia, gdy oficjalnie potwierdzono transfer.

Przyjmujący znalazł się w kadrze na mecz ze PSG Stalą Nysa (3:0), ale nie zagrał w tym spotkaniu. Debiutem w nowym klubie okazał się mecz 21. kolejki w Ergo Arenie.

Siatkarze Trefla nie mieli w tym meczu litości dla nowego siatkarza ZAKSY. Próbowali naruszyć go zagrywką i robili to z powodzeniem – Bednorz popełnił siedem błędów w przyjęciu (30% pozytywnego, 20% perfekcyjnego). W ataku – 8/16 = 50% skuteczności (44% efektywności). Dołożył dwa punkty blokiem, zdobył więc łącznie dziesięć oczek. Serwował siedem razy – bez asa, popełnił dwa błędy. Zagrał w trzech pierwszych setach; w połowie trzeciej partii został zmieniony przez Wojciecha Żalińskiego.

Nie był to imponujący występ, ale być może Bednorz nie zdążył jeszcze zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. W dobrej dyspozycji powinien być mocnym punktem drużyny z Kędzierzyna-Koźla.